SEB aitab kodumajapidamistel ning ettevõtetel finantseerida päikesepaneelide ostu, küttesüsteemide renoveerimist või leida muid võimalusi, et vähendada sõltuvust kallitest fossiilsetest kütustest. SEB sõnul on nad üks väheseid Eesti pankasid, kellel on jätkusuutlikkuse kuldmärgis ehk nad ise majandavad keskkonnasõbralikult ning toetavad igati ka oma klientide samalaadseid projekte. SEB laenuportfell kasvas aastaga 5 protsenti ja ületas poolaasta seisuga esmakordselt 6 miljardi euro piiri.

SEB hoiuste maht ületas 6 miljardi piiri

SEB hoiuste maht kasvas aastaga 12,8 protsenti ning ületas samuti poolaasta seisuga esmakordselt 6 miljardi piiri. Panga sõnul on klientide finantstervis tugev ja pigem suurendatakse hetkel likviidsust. Aktsiaturgude langus on pannud osasid kliente kasutama soodsaid ostukohti, kuid on ka neid, kelle investeerimisind on vähenenud.

SEB esimese poolaasta kasum oli 49,2 miljonit eurot

SEB Eesti üksused lõpetasid 2022. aasta esimese poolaasta 49,2 miljoni euro suuruse kasumiga, mida oli võrreldes 2021. aasta esimese poolaasta kasumiga (50,7 miljonit eurot) 2,95% vähem. SEB tegevustulud ulatusid 88,8 miljoni euroni, tõustes 2,3%, ning tegevuskulud 31,7 miljoni euroni, tõustes 9,6%.

Laenukahjumite eraldisi suurendas pank 0,4 miljoni euro ulatuses. Tulumaksu arvestati 6,5 miljonit eurot. Kokku tasus SEB Eesti riigikassasse esimesel poolaastal erinevaid makse kogusummas 18,2 miljonit eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid