Enefit Greeni juhatuse esimehe Aavo Kärmase sõnul on Šilale II ettevõtte ehituses olevatest parkides esimene, mis elektri tootmiseni jõuab. „Uute tuule- ja päikeseparkide rajamine on pikaajaline ning mõjus lahendus praegusele energiakriisisile. Enefit Green on Leedus aastaid tuuleenergiat tootnud. Ehitame seal kaht tuuleparki ja valmistame ette järgmisi investeerimisotsuseid. Praeguses olukorras on taastuvelektri tootmise kiire suurendamine äärmiselt vajalik ning Šilale II hakkab roheelektrit tootma juba enne aasta lõppu,“ ütles Kärmas.

Šilale II tuulepargi ehitus algas 2021. aasta septembris. Praeguseks on valmis 11 tuulikuvundamenti 12st ning ehitusalale on jõudmas tuulikutornid ning -labad. Pärast seda algab tuulikute püstitamine.

Plaanide kohaselt hakkab uus tuulepark elektrit tootma novembrikuus. Seejärel testitakse seadmeid ja süsteeme paari kuu jooksul. Projekt saab lõplikult valmis 2023. aasta veebruaris.

Prognooside kohaselt toodab Šilale II tuulepark igal aastal ca 160 gigavatt-tundi rohelist elektrit. Selline elektrikogus katab ligi 50 000 Eesti kodumajapidamise keskmise aastase tarbimise.

Tuulepark koosneb 12 tuulikust, mis on 200 meetrit kõrged ning millest igaühe võimsus on 3,6 megavatti.

Enefit Green ehitab praegu uusi tuuleparke Soomes Tolpanvaaras, Eestis Purtses ning Leedus Akmenes ja Šilales. Akmene tuulepark on 14 tuuliku ja 75-megavatise võimsusega ning on plaanitud valmima 2023 aasta lõpuks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid