Ettevõte tootis 69 gigavatt-tundi elektrit, millest ligi 55 gigavatt-tundi jõudis tarbijateni tuuleparkidest. Soojatoodang ulatus juulis ligi 26 gigavatt-tunnini, mida on mullusega võrreldes 7% rohkem.

Enefit Greeni juhatuse liikme ja tootmisvaldkonna juhi Innar Kaasiku sõnul mõjutas tootmistulemust enim kõrgem tuule- ja päikeseelektri toodang. ,,Mulluse juulikuuga võrreldes oli tuuleenergia toodang 20% suurem. Kasv tulenes oluliselt parematest tuuleoludest Leedus, kus keskmine tuule kiirus oli meie tuuleparkides 5,8 m/s. Võrdlusena 2021 oli sama näit aga 4,8 m/s – tegemist on olulise vahega. Päikesepargid Eestis ja Poolas andsid 16% rohkem toodangut võrreldes mullusega,“ ütles Kaasik.

Kaasiku sõnul pole kahtlust, et olukord energiaturgudel on tarbijate jaoks väljakannatamatu. ,,Vajame energiakriisi lahendamiseks palju rohkem taastuvelektrit. Mida rohkem suudame turule pakkuda rohelist elektrit, seda vähem sõltume ebakindlatest ja kallitest fossiilkütuse tarnetest. Enefit Greenil on ehitusfaasis neli tuule- ja kolm päikeseparki (kokku 258 megavatti). Ehituses oleva tootmisvõimsuse maht on üle poole sellest, mis me täna opereerime. Neist parkidest hakkab rohelist elektrit turule lisanduma samm-sammult juba sel aastal ja kokku hakkavad pargid tootma aastas üle 700 gigavatt-tunni elektrit, mis katab enam kui 200 000 kodumajapidamise aastase elektritarbimise,“ selgitas Kaasik.

Kaasik lisab, et Enefit Green plaanib teha veel sel aastal investeerimisotsuseid uute tuule- ja päikeseparkide rajamiseks 358 megavati ulatuses.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid