2022. aasta esimesel poolaastal teenitud tulu ületas nii 2021. aasta sama perioodi kui ka 2019. aasta pandeemia-eelsed tulemused. Ettevõte teenis 2022. aasta esimesel poolaastal tulu 92 miljonit eurot ja teenindas 128 000 reisijat. Kiiresti tõusnud lennukikütuse hinnad mõjutasid aga kasumlikkust ning ettevõte langes kahjumisse.

Juhtkonna hinnangul kandis kontsern kütuse hinnatõusu tõttu umbes 2,2 miljoni euro suurust kahjumit, mis teeb keskmiselt 24 eurot ühe reisija kohta.

Et kütusehindade tõusu mõju ohjata, kasutati kindlustuseks tuletisinstrumente, mis võimaldasid seeläbi teenida küll 103 000 euro suurust kasumit, kuid kindlustatud ei olnud kogu regulaarlendude programm ning lennukikütuse hinnad jätkasid turul tugevat kasvu, ütles Novaturase juht Vitalij Rakovski.

Edaspidi kavatseb ettevõte suurendada kindlustatud kütuse osakaalu ja kindlustusvahendeid mitmekesistada.

Positiivsed väljavaated teiseks poolaastaks

Vaatamata kütusehinna tõusule jätkavad inimesed sel aastal aktiivselt reisimist. Üheks positiivseks asjaoluks on see, et kliendid eelistavad taas kord broneerida oma reisi varem - aasta alguses oli keskmine periood broneerimise ja reisikuupäeva vahel poolteist kuud, nüüd on see kasvanud üle kahe kuu ja enamgi. „Teise poolaasta alguses teenindasime kogu grupis rohkem reisijaid kui kogu eelmise aasta jooksul. Kiiresti kasvav reisivoog on tekitanud lennuettevõtjatele ja peamistele lennujaamadele operatiivseid probleeme. Need asjaolud tõid esile reisikorraldajaga reisimise eelised. Meie ulatuslik kogemus, teadmised ja töötajate kõrge professionaalsus võimaldavad meil säilitada oma positsiooni valdkonna liidrina nii ülemaailmse lennundusturu keerulisel perioodil kui ka tugevas konkurentsikeskkonnas,“ ütleb kontserni tegevjuht.

Hoolimata esimese poolaasta negatiivsetest tulemustest on kütusehind stabiliseerumas, mis võimaldab ettevõttel uskuda, et kontsern suudab aasta ülejäänud kuudel saavutada esmased tegevus- ja kasumlikkuse eesmärgid, eeldusel, et majanduskeskkonnas ei toimu olulisi muutusi.

Juulis müüdi rohkem reise kui mullu kokku

Juulis teenindas Novaturas 30 000 klienti ja ettevõtte tulud ulatusid 21 miljoni euroni. Kokku teenindas ettevõte jaanuarist kuni juulini 158 tuhat klienti, mis on kaks korda rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil. Kumulatiivne käive jaanuarist juulini ulatus 111 miljoni euroni ja oli 2,5 korda suurem kui 2021. aasta samal ajal.

„Oleme alustanud selle aasta kolmandat kvartalit kindlate tulemustega. Juulis oleme teeninud 38% rohkem tulu kui eelmise aasta samal kuul, kusjuures oluline on rõhutada, et see tulemus ületab 2019. aasta pandeemia-eelses juulis saavutatud tulemusi 26% võrra. Samas on rõõmustav tõdeda, et reisijate arv kasvab ja nad on väga aktiivsed, juba juuli esimeste päevade jooksul oleme müünud rohkem reise kui kogu eelmise aasta jooksul,“ ütles Rakovski.

Novaturase aktsia on alates aasta algusest langenud üle 6% ning maksab 3,59 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid