Värske börsiettevõtte poolt teenitud kahjum ei tule aga üllatusena, sest ettevõtte poolt IPO käigus avaldatud tutvustuse järgi prognoositakse tänavuse täisaasta kahjumiks 334 000 eurot ning järgmisel aastal 299 000 eurot. Kasumit ootab ettevõte aastal 2024.

Arendus- ja kasvuplaanide finantseerimiseks emiteeris Robus tänavu aprillis 135 000 uut aktsiat, mis võeti avalikult kauplemisele Nasdaq Baltic alternatiivturul First North. Täiendava kapitali kaasamise kulu oli 55 tuh eurot. Esimesel poolaastal realiseerus ettevõtte eesmärk tõsta ekspordimaht koduturu müügimahtudest suuremaks, müües 70% Euroopa turule ja 30% Eesti turule.

Ettevõte on alustanud unikaalse nutika treeninginventari Smart GymBars arendusega, mille välja töötamist toetab EAS ja asus välja arendama ka soodsama hinnaklassi treeningseadet GymBars Light.

Ettevõtte tegevjuhi Mikk-Alvar Olle sõnul on vaatamata pingelisele geopoliitilisele olukorrale suutnud Robus ettearvamatuks muutunud turu ja tarbijakäitumise tingimustes kiiresti adapteeruda. „Tavapärases majandussituatsioonis oleks käibekasv olnud usutavasti veelgi suurem, kuid oleme astunud olulisi tootearenduslikke samme, mis loovad eelduse tarnekriiside vältimiseks ja tugeva kasvutrendi jätkumiseks ka prognoositavas majandussurutises,“ lisas Olle.

Ettevõtte äritegevuse rahavoog oli teises kvartalis (perioodil 15.03.2022 - 30.06.2022) 149 000 euroga miinuses ning kontole jäi alles ligi 609 000 eurot.

Robus Group AS on alternatiivbörsil Nasdaq First North registreeritud ettevõte, mis tegeleb Robus Athletics virtuaalse spordiklubi kontseptsiooni arendamisega. Robusega samasse konsolideerimisgruppi kuuluvad 100%-lised tütarettevõtted Robus Athletic OÜ ja Robus Athletic, Inc., mille põhitegevusalaks on Robuse toodete ja teenuste arendamine ning turustamine.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid