Delfi Ärileht on kirjutanud, et vähetuntud Arminas Macys on Eestis kasvatamas suurt äri. Iga päev viivad eestimaalased tema kauplustesse oma eurosid, et saada vastu jalatseid ja riideid. Juba 2002. aastal avas leedukas siin Salamanderi müügisalongi ning seda otse Viru tänaval, kuid alles 2019. aastal võeti ette ka rõivaste jaemüük. Edasi läks kasv kiireks, sest juba kaks aastat hiljem pandi käpp peale miinuses tiksunud Tallinki maapealsele kaubandusele. Täpsemalt kuulus neile kaheksa rõivakauplust.

Seega oli eelmise aasta lõpu seisuga leedukale kuuluvas grupis 25 kauplust, mis asuvad Tallinnas Ülemiste, Kristiine, Nautica, T1 ja Viru keskustes ning Viru ja Valli tänaval ja Tartus Lõunakeskuses. Teiste seas on jalatsikauplused Salamander, Step Top, ZB shoes, Högl, Lurchi ja Tops ning rõivakauplused Tops, Marc O’Polo, Esprit, Jack & Jones, Vero Moda, United Colors of Benetton ja Superdry. Aruandest selgub, et Tallinkilt osteti 100-protsendiline OÜ Baltic Retail osalus 893 000 euroga.

Baltic Retaili müügitulu oli 2,6 miljonit ning puhaskasumiks kujunes enam kui 950 000 eurot. Aasta enne seda, Tallinki all olles, oli nende puhaskahjum umbes 600 000 eurot.

2021. aastal oli grupi konsolideeritud müügitulu 11,64 miljonit eurot, aasta varem oli müügitulu 8,86 miljonit eurot. Koroonaviiruse tõttu olid nende kauplused seejuures 11. märtsist kuni 2. maini suletud. Talwest Grupi jaotamata kasum on 7,3 miljonit eurot.

Macys on Baltikumi suurim jalatsimüüja ja ka rõivaärimees. Tema peamine ettevõte Armintana sai alguse 1992. aastal. Sel on Balti riikides 70 kauplust.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid