Täna avaldatud pressiteates selgus, et akutootja Panasonic saab partneriks Põhja-Carolinas asuvas Liberty tehases oma ühisettevõtte Prime Planet Energy & Solutions (PPES) kaudu. Liberty tehas on kavas avada 2025. aastal. PPES pakub ekspertiisi akude valmistamise tehnoloogia ja seadmete osas, ütles Toyota Motor North America jõuallikate tootmise ja inseneriteaduse vanem asepresident Norm Bafunno.

Panasonicul on ka ühine akutootmisettevõte Teslaga Nevadas ja hiljuti teatas ta plaanist ehitada Kansasesse 4 miljardit dollarit maksev tehas, mis peaks varustama Teslat ja teisi autotootjaid.

Kui Toyota teatas eelmisel sügisel esialgsest 1,29 miljardi dollari suurusest investeeringust, ütles Põhja-Carolina, et osariik suurendab Toyotale makstavat hüvitist 315 miljoni dollari võrra, kui ettevõtte investeering ületab 3 miljardit dollarit, vahendas Reuters.

Bafunno ütles, et Toyota kavatseb nüüd lisada Liberty tehasesse kaks tootmisliini, mis on mõeldud täielikult elektriautode akude tootmiseks, lisaks neljale liinile, mida algselt kavandati hübriidsõidukite, näiteks Toyota Priuse jaoks mõeldud väiksemate akude tootmiseks.

Bafunno lisas, et esialgu valmistatakse tehases liitiumioonakusid, kasutades suhteliselt tavalist elektrooditehnoloogiat - nikli, koobalti ja mangaani segu katoodiks ja grafiit anoodiks. Kuid aja jooksul võidakse kasutusele võtta ka uuemad tehnoloogiad, sealhulgas tahkeid elektrolüüte. „See tehnoloogia areneb kiiresti,“ ütles Bafunno.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid