Abu Dhabi Global Marketi finantsteenuste reguleeriv asutus (FSRA) leidis, et Wise ei kehtestanud ega säilitanud piisavaid rahapesuvastaseid süsteeme ja kontrolle, et tagada oma rahapesuvastaste kohustuste täielik täitmine, kirjutas Reuters.

Wise ütles vastuseks Reutersi päringule, et ta võtab oma kohustust kaitsta oma kliente ja vältida rahapesu väga tõsiselt ning et ei FSRA ega ettevõte ole tuvastanud rahapesu või muude finantskuritegude juhtumeid. FSRA ütles, et tema läbivaatamine ei leidnud tegelikke rahapesu juhtumeid, mis oleksid tingitud Wise'i rahapesu tõkestamise süsteemidest ja kontrolli puudustest.

Nende sõnul hõlmasid Wise Nuqudi rikkumised, et ta ei suutnud enne nende nimel tehtavate tehingute tegemist kindlaks teha ja kontrollida mõne kõrge riskiga kliendiks tunnistatud kliendi rahaliste vahendite või varade päritolu.

Wise, endine TransferWise, ei võtnud oma klientide riskipõhise hindamise raames arvesse ka klientide kodakondsust, nagu ka muud rikkumised. „Wise ei vaidlustanud FSRA järeldusi ja nõustus esimesel võimalusel kokkuleppeid sõlmima, mis tähendas, et ta sai 20% allahindlust rahatrahvist,“ ütles FSRA. Vastasel juhul oleks trahv olnud 450 000 dollarit.

Wise ütles oma avalduses, et jätkab investeerimist oma rahapesu tõkestamise protsesside säilitamisse ja täiustamisse vastavalt kõrgeimatele standarditele koostöös reguleerivate asutustega kogu maailma.

See pole esimene pahandus

Wise'i asutaja Kristo Käärmann on samuti olnud seadusega pahuksis. Möödunud aastal sai ta Inglismaa maksuametilt 428 000 euro suuruse trahvinõude. Trahv on seotud Käärmanni 2017.–2018. aasta maksudeklaratsiooniga, mille kogusumma oli 845 000 eurot. Toona oli ta kas tahtlikult esitanud sealsele maksuametile ebaõigeid dokumente, jätnud ametiasutustele esitamata õigeid andmeid või oli teinud vigu käibemaksu ja/või aktsiisimaksu tasumisel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid