Kaido Veske ja Rain Lõhmuse asutatud Livonia Partnersi teine fond sai eelmise rahasüsti aasta tagasi, mil kaasati 147 miljonit eurot. Viimase aastaga on teisest fondist tehtud kolm uut investeeringut ning kaasatud meeskonda partnerid Mindaugas Rapolas ja Ernests Bordans.

Täpsemalt on fond investeerinud roheliste kodukliimalahenduste turustajatesse BestAir ja Zave, Põhja-Euroopa juhtivasse mere- ja vesiviljelustööstuse komposiitlahenduste tarnijasse CSUB ning Baltikumi suurimasse heaoluteenuste keskkonda Stebby.

Tüüpiliselt tegeleb Livonia Partners ühe investeeringuga viis kuni seitse aastat ning investoritele soovitakse tagastada vähemalt kaks ja pool korda rohkem raha, märkis Veske mais Ärilehe antud intervjuus. „Kui meile anti 100 eurot, siis me tahame 250 tagasi maksta.“

Livonia teise fondi investorite baas tugineb Balti-, Põhjamaade ja Lääne-Euroopa pensionifondidele ja teistele institutsionaalsetele investoritele. Neist enamik suurendas oluliselt investeeringu suurust Livonia jätkufondis.

„Oleme tänulikud investorite vankumatu toetuse eest piisavalt väljakutseid pakkuvas makromajanduslikus keskkonnas. Oleme meeskonnana kasvanud nii arvult kui ka kogemustelt ning hoidnud investeerimistempot piirkonnas ja strateegias, milles peame end ekspertideks,“ märkis asutajapartner Kaido Veske tänases pressiteates.

Alates fondi asutamisest 2015. aastal on Livonia teinud kokku 21 investeeringut, kus töötab üle 2400 töötaja ning mille kogutulu on üle 400 miljoni euro.

Livonia teise fondi investeerimisstrateegia põhimõtted hõlmavad jätkusuutlikku kasvuperspektiivi ning mõtestatud positiivset mõju ühiskonnale ja keskkonnale. Fondi ettevõtete väärtus jääb üldjuhul vahemikku 10-100 miljonit eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid