Aastas ligi kahte miljonit elektroonikaseadet ümbertöötleva ettevõtte jaoks on uus hoone hädavajalik, et rahuldada kasvava turu vajadusi. Foxway investeeris uude hoonesse kuus miljonit eurot.

„Foxway aitab vähendada elektroonikaseadmete tarbimisest tulenevat ökoloogilist jalajälge. Kasvava nõudluse rahuldamiseks efektiivsemal moel rajasime uue tootmishoone, kuhu saame koondada kõik tegevused ja suurendada kogu Foxway Grupi ringmajanduse mahtusid,“ ütles Foxway juht Agnes Makk.

Tänu uue hoone valmimisele lõi ettevõte üle 70 uue töökoha, teatas Foxway.

Tegu on A-energiaklassiga ja keskkonnasõbraliku hoonega, mis kasutab maakütet, hoone energiavajadust katavad päikesepaneelid ning seal saab laadida elektriautosid.

Foxway on Põhja-Euroopa suurim IT-seadmete elutsükli spetsialist, millel on tütarettevõtted ja esindused muuhulgas Põhjamaades, Eestis, Lätis, Sloveenias, Saksamaal, Prantsusmaal, Hispaanias, Araabia Ühendemiraatides ja Lõuna-Aafrika Vabariigis. Ettevõte tegutseb tänaseks juba 50 riigis.

„Kui osta näiteks uus sülearvuti, siis selle seadme jalajälg vastab umbes 312 kg CO2, kuid kasutatud seadme puhul vaid 6,65 kg. Korralikult remonditud, hooldatud ja testitud seade võib olla uue seadmega võrdväärne, mistõttu eelistab üha enam ettevõtteid ja eraisikuid kasutatud seadmeid, seda nii hinna kui ka väiksema keskkonnamõju tõttu. 2022. aasta esimesel poolel töötlesime ligi 878 000 elektroonikaseadet, mida oli 22% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Tänu sellele vältisime umbes 42 400 tonni CO2 õhkupaiskamist, mis oleks tekkinud ainuüksi mobiilseadmete tootmisest,“ selgitas Makk.

Foxway Grupi mullune käive ulatus 370 miljoni euroni ning ettevõttes töötab üle 1000 inimese üle maailma, neist Eestis 521.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid