„Augustis kodumaise Coop Panga tulud kasvasid ja tegevuskulud püsisid kontrolli all. See päädis panga ajaloo rekordilise kuukasumiga, milleks oli 2 miljonit eurot, ja väga hea omakapitali tootlusega 19,7% ning kulu-tulu suhtega 47,1%,“ ütles Rink.

„Nii turul kui meil püsib laenunõudlus heal tasemel, samas hoiuste mahud näitavad kerget langustrendi,“ ütles Rink. Sellises olukorras on Rinki sõnul võitjaks hoiustajad. Coop Pank maksab tema sõnul ainukese universaalpangana Eestis oma klientidele intressi nii nõudmiseni kui tähtajalisele hoiusele.

„Laenude ja hoiuste kõrval on meie peamine fookus pakkuda mugavaid igapäevapanganduse teenuseid. Tänu oma laiale kontorivõrgule ja läbi Coopi kaupluste loodud sularahavõrgustikule, saame seda teha inimeste kodu lähedal. Meie püsivalt tugevad majandustulemused kinnitavad selle strateegia head toimimist,“ märkis Rink.

Coop Panga 2022. aasta augusti majandustulemused:

  • Augustis kasvas panga klientide arv 3000 võrra ja arveldavate klientide arv 300 võrra. Kuu lõpuks ulatus klientide arv 136 100-ni ja arveldavate klientide arv 59 800-ni. Aastaga on kliendibaas kasvanud 30%.

  • Panga klientide hoiuste maht vähenes augustis 12 miljoni euro võrra ulatudes kuu lõpu seisuga 1,28 miljardi euroni. Äriklientide hoiused vähenesid 19 miljonit eurot, eraklientide hoiused püsisid stabiilsed. Rahvusvahelistelt platvormidelt kaasatud hoiuste maht kasvas 7 miljoni euro võrra. Aastaga on panga hoiuste maht kasvanud 39%.

  • Panga laenuportfell kasvas augustis 20 miljoni euro võrra ja jõudis kuu lõpu seisuga 1,18 miljardi euroni. Kodulaenude portfell kasvas 11 miljonit eurot, ärilaenude portfell kasvas 4 miljonit eurot, liisingu portfell kasvas 3 miljonit eurot ja tarbijafinantseeringu portfell 2 miljonit eurot. Aastaga on panga laenuportfell kasvanud 41%.

  • Võrreldes möödunud aasta kaheksa esimese kuuga on käesoleval aastal sama ajaga panga netotulud kasvanud 33% ja tegevuskulud 22%.

  • Pank teenis augustis 2 miljonit eurot puhaskasumit. Aasta kaheksa esimese kuuga on pank teeninud 12 miljonit eurot puhaskasumit, mida on 44% rohkem kui aasta tagasi samal perioodil. Mullu augustis teenis pank 1,1 miljonit eurot kasumit.

  • Panga omakapitali tootlus oli augustis 19,7% ja kulu-tulu suhe 47,1%.

Alates 2022. aasta algusest on Coop Panga aktsia langenud 20% ning maksab 2,384 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid