Farmatseudid ja proviisorid on Eestis heas seisus – neil on palju valikuvõimalusi, kuhu ning millise koormusega tööle suunduda. BENU apteekides seistakse hea selle eest, et pakkuda erialase haridusega, kõrge missioonitundega ja inimeste tervisest hoolivatele spetsialistidele parimaid töötingimusi, pidevat erialast enesetäiendamise võimalust ning konkurentsivõimelist palka ja hüvesid. Kokkuhoidev meeskond ja stabiilne töö tagavad selle, et apteeki tööle tulnud inimesed sinna ka pikemalt jäävad.

Farmatseut Kristi Hausenberg: mulle meeldib inimestele lahendusi pakkuda

Juba kaheksandat aastat BENU apteegis töötav farmatseut Kristi Hausenberg polnud veel keskkoolis oma erialavalikuid üksipulgi läbi mõelnud, kuid otsust sooritada keemia lõpueksam ja asuda õppima farmatseudi erialale Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli pole ta kordagi kahetsenud. „Läks õnneks, sest töö sobib mulle tõesti väga hästi, sain sellest juba BENUs koolipraktikat sooritades aru. Ma soovin, et iga patsient ehk apteegi klient saaks aru, miks ta mingit ravimit kasutab ning kuidas see teda antud situatsioonis aitab. See on mulle isiklikult oluline ning seetõttu usungi, et meie töö on midagi enamat kui lihtsalt amet,“ ütleb Hausenberg ja lisab, et farmaatsiavaldkond on huvitavalt mitmekülgne. Kui mõnele kõrvaltvaatajale võib apteekritöö jätta mulje kui lihtsamas mõttes klienditeenindusest, siis tegelikult tähendab see enda regulaarset harimist ja täiendkoolitusi, mida ka Hausenberg kõrgelt hindab.

„Minu laiem missioon apteekrina on seista selle eest, et iga uksest sisse astuv inimene saaks vajalikku abi. Kõige rohkem motiveerib mind see, kui apteeki mingit konkreetset ravimit ostma tulnud inimene saab siit ka laiemaid nõuandeid ning lahkub lootusrikkamana. Või kui ta tuleb pärast tänama, et nõuannetest ja soovitustest oli tõesti abi. Vahel tuleb soovitada inimesel ka arsti juurde pöörduda, mitte vaid ravimit osta.“

Farmatseut Kristi Hausenberg

Toetavad kolleegid ja paindlikud võimalused

Hausenberg ütleb, et BENU apteekides on olemas ka ametipositsioon, mida võib nimetada ratastel apteekriks. „Ongi selline apteekri positsioon, kes käib tööl vastavalt seal apteegis, kus parasjagu abi on vaja. Ka mulle meeldib isiklikult teistes apteekides tööl käia. Samas ei ole see meil töötades kellelegi kohustuslik. Suuremates apteekides töötamisel on jällegi see eelis, et sa ei ole kunagi üksi, vaid koos ühe-kahe kolleegiga.“

Hausenberg rõhutab olulise plussina stabiilsust nii Sikupilli apteegis, kus tema põhiliselt töötab, kui ka BENU frantsiisiapteekides laiemalt. „Mulle meeldib, et meid usaldatakse ja meie sõna maksab. Meiega konsulteeritakse, kui mingid uuendusi tahetakse sisse tuua. Meisse suhtutakse hästi. Me ei ole lihtsalt töötajad, vaid oma eriala spetsialistid. Meie kolleegid ja juhataja on asjalikud ja kompetentsed.“

Farmatseut Kristi Hausenberg

Väga laialt levinud ja töötajate poolt hinnatud hüve on paindlikkus ja ka siinkohal pole BENU apteegid erandiks. Apteekrid saavad vastavalt vajadusele ja võimalustele oma graafikut valida ning muu hulgas teeb see väga mugavaks ka väikelaste vanemate elu. „On võimalik töötada nii täis- kui ka osakoormusega, samuti saab reguleerida enda tööpäeva pikkust. Mina isiklikult eelistan 12-tunniseid tööpäevi, aga osale kolleegidele meeldivad 10-tunnised päevad. Kuna Sikupilli apteek on avatud südaööni, valivad paljud lapsepuhkuselt naasnud vanemad veelgi lühema tööpäeva õhtusel ajal.“

Jaga
Kommentaarid