Kätlin Künnapuu kinnitusel oli aasta tagasi Valga poe kümnest külastajast keskmiselt kolm lätlased. „Viimase kolme-nelja kuuga on see aga hüppeliselt kasvanud ning praegu on kümnest külastajast seitse lätlased,“ ütles Perenimi.

„Kui Eestis on kaubad tuntavalt kallinenud, siis Lätis on osa kauba puhul see isegi kiiremini toimunud. Lätis on näiteks meist juba kallimad kohv, piimatooted, leib-sai ja osa tööstuskaupu nagu puhastusvahendid või tualettpaber, mida käiakse siin ostmas. Eesti kõrgemate maksude tõttu on alkohol üle piiri endiselt soodsam ja seda pigem siit kaasa ei osteta,“ rääkis Künnapuu.

„Lätlased sõidavad Eestisse suuremaid sisseoste tegema peamiselt nädalavahetusel. A1000 Marketi Valga poe käive on selle tulemusena viimaste kuudega kolmandiku võrra kasvanud. Läti ostjad satuvad ka teistesse Lõuna-Eesti poodidesse Võrus ja Pärnus senisest rohkem,“ sõnas Künnapuu.

„Hinnavahe on nii Lätis kui ka Eestis kallimate ja odavpoodide vahel kasvanud suuremaks kui kunagi varem ja ulatub kuni 30% ostukorvi maksumusest,“ lisas Künnapuu.

A1000 Market odavpoodide ketti kuulub 13 kauplust üle Eesti.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid