Musk, kelle uued visioonid ulatuvad kaugemale isesõitvate elektriautode tootmisest, usub, et robotite äri võib lõpuks olla väärtuslikum kui Tesla elektriautode tootmine.

30. septembril toimuval „AI-päeval“ (tehisintellekt päev) tutvustab Musk Tesla prototüüpi Optimus. Tema sõnul võiks tootmine alata järgmisel aastal. Esialgu hakkab Optimus Muski sõnul tegema tüütuid või ohtlikke töid, sealhulgas kaubavedu tehastes. Musk tunnistas, et humanoidrobotid ei ole piisavalt intelligentsed, et navigeerida reaalses maailmas ilma selgesõnaliste juhisteta.

Reutersi küsitletud robootikaekspertide, investorite ja analüütikute sõnul tasub olla sekptiline selles osas, et Tesla suudab näidata tehnoloogilisi edusamme, mis õigustaksid üldotstarbeliste robotite kulutusi tehastes, kodudes ja mujal.

Humanoidroboteid on aastakümneid arendanud Honda Motor Company ja Hyundai Motor Co Boston Dynamicsi üksus. Sarnaselt isejuhtivate autodega on robotitel probleeme ettearvamatutes olukordades. „Isesõitvad autod ei osutunud tegelikult nii lihtsaks, kui keegi arvas. Sama on mingil määral ka humanoidsete robotitega,“ ütles NASA Dexterous Robotics Team'i juht Shaun Azimi Reutersile.

Musk'i robotid võivad üritusel demonstreerida lihtsamaid oskuseid, kuid ekspertide sõnul on ebatõenäoline, et nende oskused ületavad inimeste ootusi, veel vähem käituvad nagu meie.

Edu saavutamiseks peab Tesla näitama, kuidas robotid teevad mitmeid, ettekirjutamata tegevusi, ütles Arizona osariigi ülikooli inimsüsteemide inseneri professor Nancy Cooke. Kuid kui see peaks tõeks saama, võib Tesla aktsia saada positiivse tõuke üles poole.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid