Tänavu leidis 37% vastanutest, et elektriauto ostu kavandavad nad lähima kümne aasta jooksul ning 13% arvas, et ilmselt jääb selline ost alles kümne aasta taha.

„Oleme täpselt sama küsimust esitanud kolmel aastal järjest. Eelmisel aastal saime rõõmustada, et eestlaste huvi elektrilise sõiduki omamise vastu on tõusnud ning seda just võrreldes Läti ja Leedu inimestega. Näib, et enamik eestlasi, kes elektriauto ostu kaalusid, on selle plaani ka ellu viinud. Samas on mujal Baltikumis huvi langenud ning siin saab ilmselt põhjuseks pidada ebakindlat majanduskeskkonda, kõrgeid hindu ja sõda Ukrainas,“ selgitas Citadele panga Eesti filiaali juht Rainer Moppel.

AMTEL-i andmetel müüdi augustis Eestis kokku 54 elektriautot, mis moodustab 3,1% kõigist sellel kuul müüdud uutest sõiduautodest.

Baltikumi võrdluses on endiselt kõige suuremad elektriautode pooldajad Leedu inimesed, kellest kokku 56% näeksid potentsiaalselt oma järgmist sõidukit elektrilisena. Lätis on selliseid inimesi 51%.

Eesti inimesed on aga endiselt kõige kindlameelsemad sisepõlemismootoriga autode pooldajad ning nii arvavate eestlaste hulk on isegi ühe protsendi võrra eelmise aastaga võrreldes tõusnud. Kokku märkis 17% eestlasi, et ei plaani elektriautot kunagi osta, sest pooldavad sisepõlemismootoriga sõidukeid. Eestlaste puhul mõjutab ostuotsust ka riigipoolsete toetusmeetmete puudumine. Lätis on sarnaselt arvajaid 16% ning Leedus 14%. Kusjuures kõigis kolmes riigis on aastaga need arvud tõusnud.

Citadele varasem uuring on leidnud, et Eesti inimesed peavad kõige suuremaks takistuseks elektriauto võimalikul omamisel nende sõiduulatust. Tervelt 71% vastanutest arvas, et just sõiduulatus ja laadimisaeg peletab neid elektriauto ostmiselt, 66% inimestest tõi kartuse põhjuseks vähearenenud laadimisvõrgustikku.

Citadele tellitud ja uuringufirma Norstati ülebaltiline küsitlus korraldati septembris. Igas riigis küsitleti 1000 inimest vanusevahemikus 18–74.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid