Veidi enne kella 11.30 sai politsei- ja piirivalveameti merevalvekeskus teate, et Naissaarest 12 meremiili põhjapoole põleb tanker. Eesti päästealas olevale sündmusele reageeris PPA merevalvekeskus, kes saatis tankeri juurde reostustõrje- ja päästelaeva kindral Kurvitsa ning samuti lahendavad olukorda Soome päästelaevad.

„Aktiivsed tööd laeval on lõppenud. Rohkem tulekoldeid ei tuvastatud ning ohtu enam pole,“ märgiti kell 14:07 politsei pressiteenistusest.

PPA vastutava Tago Trei sõnul süttis esialgse info kohaselt mööda laevateed Venemaalt Türki sõitnud tankeri üks eluruumidest. „Õnneks suutsid pardal olevad inimesed juba enne abi saabumist tule ise kustutada, tänu millele kellegi elu ja tervis ohtu ei sattunud.

Hetkel on sündmuskohal soomlaste laevakustutusmeeskond ja kaks Soome kaatrit. Nende ülesandeks on veenduda, et tankeril ei oleks rohkem tulepesasid. Kindral Kurvitsa meeskond tagab sündmuskohal turvalisust ja on soomlastele abiks,“ kirjeldab Trei.

Sarnane merepääste koostöö Soome ja Eesti vahel on tavapärane. „Kaasasime koheselt soomlasi, kuna nad on meile geograafiliselt lähedal ning neil on olemas vastav tuletõrjeüksus,“ lisas Trei.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid