“Üleüldine majandusolukord on hetkel arusaadavalt ärev ja ebamäärane. Näeme, et konkurendid on alates teisest kvartalist käibenumbrites kaotanud või äärmisel juhul oma prognoose oluliselt alla toonud,“ märkis ettevõtte juht Henri Lindal.

2022. aastal seatud plaane on ettevõte pidanud korrigeerima, seda nii tulude kui kulude poole pealt, märkis juht. „Septembri keskel toimunud nõukogu ja juhatuse ühiskoosolekul otsustati, et likviidsusriski vältimiseks vähendab ettevõte turundus- ja püsikulusid selliselt, et ettevõtte kuine kulubaas väheneb kuni 35%. Muuhulgas otsustati septembri lõpus koondada 6 töötajat,“ ütles Lindal.

Alternatiivbörsil First North on ettevõtte aktsia langenud alates aasta algusest üle 70%, kuid alates IPO hinnast 2020. aasta detsembris on aktsia jätkuvalt pea 160% kõrgemal.

Tootearenduste ja innovatsiooniprojektide eelarvet korrigeeriti alla siiski kõigest 4%. Uue generatsiooni keris ning automaatika „Saunum Leil 1.1“ arendused jätkuvad täistuuridel“ võttis Lindal septembri peamised otsused seoses ettevõtte kulude kärpimisega kokku.

Saunum Group AS, Saunum Saunas OÜ ja Saunum Sauna Team OÜ konsolideeritud septembrikuu müügikäive keriste, keriste lisade, sauna sisekliimaseadmete, kerise automaatika ja saunaehituse müügist ulatus 175 500 euroni (keriste ja keristelisade müük 128 200 eurot, saunaehituse müük 47 300 eurot). Täpselt aasta tagasi, 2021.aasta septembris, oli ettevõtte käive 227 000 eurot.

„Keriste, automaatika ja sisekliimaseadmete müügitulemusega eksportturgudele võime rahule jääda. Eksportturgude müügimaht oli sarnane mullusega võrreldes. Müüsime kokku 12 turule (Saksamaa, Poola, Ukraina, Leedu, Slovakkia, Soome, Jaapan, Malaisia, Itaalia, Ungari, Bulgaaria, UK). Peamine tagasiminek oli keriste müügis Eesti turule“ ütles Lindal.

„Keriste müük lõppklientidele on viimastel kuudel aasta võrdluses ainult natuke kukkunud. Eesti käibelanguse peamiseks põhjuseks on edasimüüjate soov tavapärast laovaru olulisel määral vähendada. Kõik on ettevaatlikud. Uue olukorraga tuleb arvestada meil tootmisplaane tehes ning edasimüüjatel klientidele tarneaegasid lubades“ lisas Lindal. „Saunaehituses suudame aasta viimases kvartalis kindlasti senise parima tulemuse pakkuda“.

Aasta viimases kvartalis keskendub Saunum peaasjalikult ekspordile. Oodata on suuremate tellimuste täitmist USAsse, Kanadesse, Jaapanisse ja Austraaliasse. Lisaks on oodata positiivseid arenguid Saksamaa turul. Nimelt alustab oktoobrist Saksamaal Saunumi edasimüüjate võrgustiku ehitamisega pikaajaline Harvia Kesk-Euroopa ekspordijuht Kalervo Laakso. Samuti on Saunum 25-28.oktoobrini oma esindusboksi ja kahe Saunumi funktsiooni omava töötava saunaga väljas maailma ühel suurimal sauna ja spa toodete messil „Interbad 2022“ Stuttgardis eesmärgiga sõlmida uusi koostöölepinguid nii Euroopasse kui Aasiasse. Eesti turundusfookus on Saunumi funktsiooni tutvustamisel ning sellega seoses saab ajavahemikul 02.10-31.12 Ülemiste keskuse aatriumis Saunumi efekti proovida töötavas Saunumi saunas.