Parlamendiliikme Taavi Aasa sõnul koosneb päästepakett kolmest tõhusast meetmest. „Teeme valitsusele ettepaneku töötada välja tasuta elektripakett kodutarbijatele 130 kWh ulatuses ühes kuus ning tühistada ettevõtete elektrienergia ja maagaasi võrgutasud 30. aprillini 2023. Lisaks tuleb viivitamatult laiendada elektri universaalteenust keskmise suurusega ettevõtetele ja kohaliku omavalitsuse asutustele,“ lausub Taavi Aas.

Taavi Aasa sõnul on seni väljatöötatud lahendused ja meetmed tekitanud rohkem segadust, kui inimesi päriselt aidanud. „Tänases kriisisituatsioonis oleks aus ja õiglane riigi poolt võtta vastutus, lõpetada inimeste pealt kasumi teenimine ning töötada välja miinimum elektripakett iga leibkonna baasvajaduste täitmiseks. 130 kWh kalendrikuus moodustab pool keskmise kodutarbija tarbimisest. Söögi valmistamine, pesu pesemine ning lambivalguses lugemine on elementaarsed elamiskulud, mis peaksid olema kõigile võimaldatud ning tasuta,“ räägib Taavi Aas.

Endine majandus- ja taristuminister ütleb, et ettevõtete elektrienergia ja maagaasi võrgutasude alandamine 0 euroni aitab leevendada 25-protsendilise inflatsiooni mõjusid. „Septembri lõpus otsustas Euroopa Liidu energeetikaministrite nõukogu leevendada riigiabi reegleid nii, et riigi poolt toetatavaid fikseeritud hindade meetmeid võib laiendada ka keskmise suurusega ettevõtetele. Varem sai seda teha vaid mikro- ja väikeettevõtetele,“ täpsustab Taavi Aas.

Aas lisab, et ära ei tohi unustada ka kohalikke omavalitsusi. „Linnade ja valdade kulud seoses energiahindade tõusuga kasvavad üle 100 miljoni euro. Selleks, et lasteaiad, koolid, hooldekodud ja rahvamajad oleksid soojad ja valgustatud, oleks suureks abiks universaalteenus, kuivõrd enamik kohalike omavalitsuste asutustest kasutavad börsipaketti.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid