Uurimine SL Alabama suhtes, kes tarnib Hyundai ja Kia tehastele USA lõunaosariikides tulesid ja peegleid, algatati pärast juulikuist Reutersi artiklit, mis kirjeldas lapstööjõu kasutamist ühes teises sama osariigi ettevõttes – Hyundaile kuuluvas SMART Alabama LLC-s.

USA tööministeerium teatas, et SL Alabama tehases töötasid 13–15aastased ning nad on määranud Korea SL Corp. äriühingule umbes 30 000 USA dollari suuruse trahvi. SL Alabama nõustus rakendama uusi järelevalve- ja koolitusprogramme. Tööamet teatas, et neil on kohtumäärus, mis keelab tehasel tarnida mis tahes kaupu, mis on toodetud laste tööseadust rikkudes. „Meie uurimine näitas, et SL Alabama tegeles lapstööjõu rõhumisega,“ ütles Birminghamis tööameti palga- ja tööajaosakonna direktor Kenneth Stripling.

Teisipäeval tegi Alabama osariigi tööamet ka eraldi avalduse, milles teatas, et on määranud SL Alabamale ja ajutist tööjõudu värbavale ettevõttele JK USA kokku umbes 35 000 dollarit trahve. SL Alabama kommenteeris Reutersile, et üks personaliagentuur oli vahendanud tehasesse töötajaid, kes polnud seal töötamiseks piisavalt vanad. SL Alabama „ei ole kunagi teadlikult võtnud alaealisi tööle üheski oma rajatises,“ teatas ettevõte.

Ametiasutused sõnasid aga, et tehase omanikud vastutavad lapstööjõu kasutamise eest isegi siis, kui loata töötajaid toovad sisse kolmandatest isikutest värbamisfirmad. „Tööandjad vastutavad selle eest, et nad teavad, kes nende tehastes töötavad,“ ütles tööamet.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid