Ärev olukord Bredeni e-keskkonnas kujunes välja 7. oktoobri hommikul, mil küberkurjategijad Bredeni serverisse sisse murdsid. Ettevõtte tegevjuhi Kristel Metsa kirjeldusel lõid häkkerid Bredeni e-poega äravahetamiseni sarnase erilehe ja nõudsid seal klientide krediitkaardiandmeid. „Kuna Breden ei küsi oma lehel iial krediitkaardiandmeid, muutusid püsikliendid kohe tähelepanelikuks ja andsid olukorrast klienditoele teada,“ selgitab ta.

„Võime seda võtta mõnes mõttes isegi komplimendina, et meie pisike poeke suisa küberpätte köidab, kuna mujal maailmas on sääraste rünnakute sihtmärgiks siiski pigem tohutud gigant-kaubamajad,“ muigab tegevjuht. „Kui nüüd aga tõsiselt rääkida, on Bredeni klientide turvalisus meile kõige olulisem, seega kutsume kõiki üles tegema paari lihtsat liigutust ja muutma oma kasutajakontode paroole,“ sõnab ta.

„Õnneks polnud kõnealusel rünnakul praktiliselt mingit tulemust ja ainus klient, kes oma andmed häkkeritele loovutas, on kaardi juba edukalt blokeerinud ja mingit varalist kahju ei kannatanud,“ kinnitab Mets. Breden on teavitanud juhtunust ka politseid ja andmekaitse inspektsiooni ning kutsub üles andma klienditeenindusele kindlasti teada sellest, kui on seoses küberrünnakuga mingeid kahtlusi või probleeme.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid