Rahva Raamat on strateegiline täiendus BaltCapi hiljutisele tehingule, millega omandati Leedu juhtiv kirjastus Alma Littera ja raamatupoekett Pegasas. „Näeme nende ettevõtete ja Rahva Raamatu vahel sünergiat ja ühist potentsiaali – tahame viia raamatute mugavad lugemisvõimalused veelgi suurema hulga inimesteni. Ettevõtete arendamisel paneme fookuse innovatiivsete tehnoloogiliste lahenduste kasutamisele ning soovime luua Baltikumi-ülese juhtiva raamatute kirjastamise ja müügiga tegeleva ettevõtete grupi,“ rääkis BaltCapi partner Oliver Kullman.

„Kuna plaanime laieneda rahvusvaheliselt, siis meie jaoks oli oluline, et Rahva Raamatut hindavad väga kõrgelt mitte ainult Eesti lugejad, vaid ka välismaised eksperdid. 2022. aastal tunnistas Londoni raamatumess Rahva Raamatu Viru keskuse poe maailma parimaks raamatupoeks, kaks aastat varem sai Euroopa parimana tunnustuse vanalinna Rahva Raamat. Rahva Raamatu kontseptsioon annab meie jaoks suurepärase lähtepunkti rahvusvaheliseks eduks,“ selgitas Kullman.

Rahva Raamatu nõukogu liige Viljar Ots sõnas, et kui praegune omanike tuumik 2004. aastal Rahva Raamatu ostis, oli neil visioon saada Euroopa parimaks raamatupoeks, mis on nüüd täidetud. „Oleme rõõmsad, et meie loodud kontseptsiooni ja kogemusi tahetakse laiendada ka neile turgudele, kuhu me ise veel ei jõuaks. Seetõttu on õige aeg teatepulk üle anda ja lasta Rahva Raamatul veel suuremaks kasvada. Oleme väga palju tööd ära teinud ja Eesti raamatuturgu korralikult uuendanud. Seniste omanike nimel tänan südamest kõiki meie töötajaid, kes on hea seisnud Rahva Raamatu brändi, mõtteviisi ja väärtuste eest,“ täiendas Ots.

Rahva Raamat on Eesti vanim ning suurim raamatute jae- ja hulgimüügiga tegelev ettevõte, millel on 12 kauplust kaheksas Eesti linnas, e-pood, restoran Literaat, kaks kohvikut ning kirjastus. Lisaks varustatakse raamatutega suuremaid jaekette, raamatukogusid ja raamatukauplusi.

BaltCapi väljaostufondi BPEF III portfellis on ühistranspordi piletisüsteeme arendav Ridango, lihatööstusettevõte Krekenavos ja Baltikumi-ülene piletimüügiplatvorm Piletilevi Group. Rahva Raamat on fondi neljas investeering.

Ettevõtte omandamise järgselt jätkab Rahva Raamatu juhtimist ettevõtte senine juhtkond.

Rahva Raamatu suurimateks omanikeks on seni läbi valdusfirmade olnud Gertti Kogermann, Viljar Ots, Ando Raud, Sander Kopli ja Ülar Maapalu. Eelmisel aastal oli firma müügitulu 19,2 miljonit eurot, kasum 316 831 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid