1. Leia oma ettevõtluse jaoks sobiv ökosüsteem.

Näiteks Klaar.me-s teeme tihedat koostööd Tehnopoliga. Sealne ettevõtluskeskkond soosib suuri ideid, koondab enda alla mentorid ning teeb koostööd valdkonna ekspertide ja investoritega. Tänaseks oleme just sealtkaudu jõudnud paljude klientide ja koostööpartneriteni, kellega koos viime ellu tõeliselt vägevaid ja maailmamuutvaid projekte. Tehnopoli ökosüsteemis olevad ettevõtted on ka Klaar.me-le inspiratsiooniks. Sealne ettevõtlikkus ja kirg innovatsiooni vastu on nakkav ja andnud palju juurde meie enda DNA lahtimõtestamisele.

2. Kaasa usaldusväärne ja väärtust loov finantspartner võimalikult vara.

Oma igapäevatöös näen, et mida varem finantsidele mõelda, seda lihtsam on teha läbimõeldud juhtimisotsuseid ja kaasata investoreid. Hea ettevalmistus aitab ära hoida palju vigu ning ettevõtte kasvu- ja arenguga kaasnevat peavalu. Meie kliendiportfell on väga lai ning sinna kuulub erineva suuruse, tegevusala ja vanusega ettevõtteid. Neid kõiki aga ühendab meiega üks oluline väärtus - tahe teha asju teisiti. Klaar.me sai alguse rahulolematusest finantsteenuste turul. Seisime ühel hetkel otsuse ees, kas olla keskpärane raamatupidamisettevõte või olla erakordne. Valisime erakordsuse tee ja lõime uudse finantsteenuse, mis on meie ettevõtte juurde toonud rohkelt sarnase mentaliteediga ettevõtteid. Me väärtustame koostööd eriti kõrgelt! Me ei ole lihtsalt teenusepakkuja vaid kaasamõtlev ja usaldusväärne finantspartner ning töötame oma klientidega ühtse meeskonnana. Meie eesmärk on vähendada ebaefektiivsust raamatupidamistöös ning keskenduda nendele teemadele, mis ettevõtte jaoks on olulised.

3. Mõtle igapäevatöös alati paar sammu ette.

LightCode Photonicsi igapäevatöös on olulised erinevad juhtimisaruanded ja võimalus saada kiiret ülevaadet raamatupidamisest. Selline võimekus on äärmiselt oluline nii erinevate projektitaotluste, juhtimisotsuste kui investorite kaasamise puhul. Arendades läbimurdelist tehnoloogiat läbi robotitele silmade andmise, on tarkvarapõhise 3D-kaamera ehituse käigus põhjalik arusaam töövoogudest ja finantsidest võtmetähtsusega. Kui finantsid pole korras, võib see osutuda keeruliseks ja ajamahukaks. Teatavasti on iduettevõtluses aeg ja täpsus kriitilise tähtusega.

4. Tee koostööd oma ala parimatega. Hea sünergia paneb su äri kasvama kiiresti ja efektiivselt.

Kui sul on suur idee, millesse sa usud ja tead, et sellel võib olla järgmise ükssarviku potentsiaal, siis mul on lihtne soovitus. Tee ära! Ära isegi mõtle. Kuid leia oma toetav ökosüsteem, kust leida õiged kontaktid ja soodne kasvulava ettevõtlusele. Kaasa võimalikult vara oma ala tipud igast valdkonnast. Leia keegi, kes aitab äriideed lahti mõtestada, keegi kes tunneb seadusi, keegi kes aitab turundusega ning keegi, kes hoiab finantsid korras. Kui kõige selle peale oled mõelnud, oled sillutanud korraliku tee eduni.

Just koostöö on ka Klaar.me eduloos mänginud olulist rolli. Aitäh, Tehnopol, et olete olnud niivõrd ühendav ja sütitav ökosüsteem. Aitäh, EstBAN - vinge koostöö, millest on välja kasvanud sedavõrd insipireeriv ja ka meile põnevaid väljakutseid pakkuv kliendisuhe. Aitäh, LightCode Photonics, rõõm on teid tuua eeskujuks kõikidele start-up’dele ning elada kaasa teie eduloole.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid