Investorid hoiatavad firmat võimaliku mainekahju eest ning edastasid autotootja tegevjuhile Euisun Chungile karmi kirja, väljendades muret juulis tehtud uurimise kohta, mis leidis, et Hyundai kasutab lapstööjõudu oma allüksuses Alabamas. Samuti toodi kirjas välja, et on alustatud uurimist laste töötamise kohta ka teises Hyundai tehases.

Kirjas soovitati tungivalt Hyundai juhtkonnal korraldada iseseisev ning avalik uurimine inim- ja tööõiguste rikkumise kohta firmas. Samuti paluti ka edaspidi olukorda lähedalt jälgida.

Reuters tuvastas lapstööjõu kasutamist Hyundai poolt omatud SMART Alabama üksuses varem sellel aastal. Augustis leidsid USA võimud 13-aastased noored töötamas Alexander Citys, Alabamas varuosade partnerfirmas SL Alabama, mis on osa Korea varuosade tootmisfirmast Korea SL Corp. Ameerika Tööministeerium alustas menetlust ettevõtte osas.

Hyundai kõneisik Ira Gabriel oli rahul USA Tööministeeriumi lahendiga ning märkis, et varuosade tootja muutis oma juhtkonda ja töötingimusi muudeti läbipaistvamaks. Gabrieli sõnul samuti lõpetati koostöö värbamispartneriga.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid