Moller Auto andmed näitavad, et hetkel on Eestis kõige kiiremini kättesaadavad automudelid Volkswagen T-Cross, Volkswagen Taigo, Volkswagen Arteon, Volkswagen T-Roc ja Volkswagen Passat.

„Autode tarneaega mõjutavad erinevad tegurid, näiteks pooljuhtide või kiipide kriis, tarneahela väljakutsed ja veel palju muudki, kuid ei saa öelda, et turul poleks uusi autosid, mis oleksid kohe pärast ostmist kasutamiseks saadaval. Moller Auto esindustes on Balti riikides üle 280 uue auto. Traditsiooniliselt on kõige aktiivsem periood uute autode ostmiseks suvi, kuid tänavu näeme, et aktiivsus on tavapärasest suurem ka septembris. Ühelt poolt võib see viidata turu järkjärgulisele taastumisele, teisalt ootab meid ees palju teadmatust – kuidas arenevad energiakriis ja inflatsioon, mis mõjutavad nii majandust tervikuna kui ka ettevõtete ja inimeste ostujõudu. Kuid mingil juhul ei ole praegu põhjust karta, et uue auto ostmine on keeruline protsess,“ ütleb Moller Auto grupi Baltikumi ettevõtete ärijuht Izīda Gerkena.

Ta lisab, et nõudluse kasvu uute autode järele kinnitavad ka Leedu turu-uuringufirma Auto Tyrimai andmed, mis näitavad, et tänavu augustis ja septembris registreeriti Balti riikides uusi autosid 6% ja 14% rohkem kui 2021. aasta samal perioodil.

„Tuleb rõhutada, et ladude täitmisel uute autodega arvestame ka nõudlustrende. Kui huvi alternatiivsete kütuste kasutamise vastu kasvab, toome tootjatelt Eesti esindustesse kohapeale müügiks juurde mitte ainult sisepõlemismootoriga sõidukeid, vaid ka elektriautode mudeleid. Viimasel ajal on elektriautode populaarsust mõjutanud asjaolu, et inimesed paigaldavad eramajadesse aktiivselt päikesepaneele, aga ka kütusehinna kõikumine ja majanduslikud kaalutlused, kuna elektrikulu on madalam kui bensiini- või diiselkütuse oma. Samal ajal jõuab selle aasta oktoobris meie Eesti klientide käsutusse 14 varem ostetud autot, mille osas on lepingud juba sõlmitud. Peamiselt on tegemist selliste sõidukitega nagu Volkswagen Arteon, Volkswagen T-Roc, Volkswagen Caddy, Volkswagen T-Cross, Volkswagen Crafter ja eriti populaarne Volkswagen Tiguan,“ räägib Gerkena.

Moller Auto kontsern tegutseb kõigis kolmes Balti riigis, esindades Lätis ja Leedus automarke Volkswagen ja Audi, Eestis Volkswageni ja Škoda volitatud hooldust. Moller Auto kontserni Baltikumis kuulub üheksa ettevõtet - nende kogukäive Baltikumis oli 2021. aastal 267 miljonit eurot, kasum - 5 miljonit eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid