Majandus- ja taristuminister Riina Sikkuti sõnul on majandusministeeriumi lahendada mitmed ühiskonna jaoks olulised väljakutsed, mistõttu vajab maja head juhti. „MKMi kantsleri roll on hoida keerulised teemad ree peal ning toetada ministeeriumi ametnikke nende töös. Ahti Kuningas on majandusministeeriumis töötanud erinevate valdkondadega, samuti on ta kuulunud mitmete riigi äriühingute nõukogudesse, seega on ta nii inimeste kui teemadega juba tuttav ning see on talle heaks eelduseks,“ märkis Sikkut.

„Ahti pikaaegne kogemus ja MKMi teemade valdamine olid peamiseks põhjuseks, miks tegime ettepaneku ta ka uueks kantsleriks nimetada. Ta on ka viimased pea pool aastat seda rolli MKMis täitnud ning tõestanud, et on sellesse rolli sobiv. Lisaks on Ahti sobivus värskete asekantsleritega hea ning tänu sellele meeskonna koostöö suurepärane. Just sellise meeskonnaga on hea keerulistele aegadele vastu minna,“ märkis ettevõtlus- ja IT-minister Kristjan Järvan.

Ahti Kuningas töötab alates 2015. aastast MKM-i transpordi asekantslerina, enne seda oli ta majandusarengu asekantsler. Lisaks on ta RB Raili ja Eesti Energia nõukogu liige. Kuningal on majanduse magistrikraad Tartu Ülikoolist.

Kantsleri ametiaeg on viis aastat.

Samal teemal:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid