Nordeconi sõnul on müügitulu vähenemine on otseselt mõjutatud peamise tellija, Transpordiameti, 2022. aasta kevadel tehtud otsusest taristuehituse investeeringuid vähendada. Sellest tulenevalt on kontsern teinud juba ka ümberkorraldusi, reorganiseerides kontserni teedeehituse valdkonna, et läbi dubleerivate tegevuste kaotamise tagada ressursside efektiivsem kasutus ning jõuda tagasi kasumisse. Kontserni ettevõtete poolt sõlmitud ehituslepingute teostamata tööde maht oli septembri lõpu seisuga 188,84 miljonit eurot.

Käesoleva aasta kolmandas kvartalis kandis ettevõte ärikahjumit 117 000 eurot, samas aasta varem oli kolmanda kvartali ärikasumiks 1,98 miljonit eurot. Üheksa kuu lõikes kasvatati ärikasumit 295,3%, kerkides 339 000 eurolt 1,34 miljoni euroni. Siiski ettevõte teenis viimases kvartalis puhaskahjumit -1,41 miljonit eurot ja üheksa kuu lõikes -1,39 miljonit.

LHV prognoosis, et Nordeconi tulud ja puhaskasum jäävad kolmandas kvartalis vahemikku 80-85 miljonit eurot ja −0,5 kuni 0,5 miljonit eurot,“ lisasid nad.

Kontserni finantskulusid mõjutas nende sõnul oluliselt Ukrainas toimuv. Venemaa sõjaline sissetung on tugevalt mõjutanud niigi ebastabiilset Ukraina grivna (UAH) kurssi. Juulis devalveeriti UAH ning üheksa kuuga nõrgenes Ukraina grivna kurss euro suhtes ligikaudu 13%. Börsiteatest selgub, et kontserni Ukrainas asuvatele tütarettevõtetele eurodes antud laenu ümberhindamisest kohalikku valuutasse saadi kursikahjumit kokku 859 000 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid