Balti börsiindeksid liikusid erisuundades. Tallinn kerkis 1% ning Vilnius 0,19%, kuid Riia börsiindeks langes 0,5%.

Tallinna börsil kujunes kauplemiskäibeks 1,18 miljonit eurot, millest suurema osa andsid Enefit Green (448 000 eurot), LHV Group (240 000) ning Coop Pank (124 000).

Päeva suurim tõusja oli treeningseadmeid müüv Robus Group, mis 12 tehingu ja 493 eurose kauplemiskäibega kerkis täna 10,67%. Järgnesid täna tulemused teatanud Baltika ning Punktid Technologies.

Rõivaste jaemüüja Baltika Grupp parandas kolmandas kvartalis seoses Ivo Nikkolo kaubamärgi müügitehinguga oluliselt oma finantspositsiooni, olles 6,7 miljoni euroga kasumis. Ühekordse tehingu mõjuta oli kolme kuu kahjum 0,8 miljonit eurot ehk 0,4 miljonit eurot suurem kui aasta tagasi samal ajal. Loe pikemalt siit.

Tallinna Vesi teatas täna, et sõlmis Tallinna linnaga 10 aastase halduslepingu. Sõlmitava halduslepingu järgi planeeritakse teha kõik investeeringud ühisveevärgi ja ühiskanalisatsiooni rajatistesse õigusaktide kohaselt lubatud tasude, eelkõige veeteenuse hinna ja liitumistasude arvelt. Mullu tõi sama leping Tallinna Veele müügitulu ligi 4 miljonit eurot. Loe pikemalt siit.

Baltikumi suurima päevakäibega aktsia oli Šiauliu bankas, mis ligi 499 000 eurose kauplemiskäibe juures kerkis 2,05%.

Tänasega lõppes ka First North alternatiivturule suunduva J. Molneri IPO periood, millega ettevõte tuli investoritelt küsima kuni 1,2 miljonit eurot. Ettevõte töötab välja keerulisemaid geneerilisi ravimeid ning kavatseb kasutada IPO tulu rahvusvahelise tegevuse edasiarendamiseks.

Hetkel keskendub ettevõte omatoodete arendusele ning esimeste enda ravimite turuletoomisele. 2022. aasta juulis omandas Molner USA-s kolme sealses toidu- ja ravimiametis registreeritud ravimi müügiload.

Siit ka päeva küsimus:

Euroopas tugev tõusupäev

Euroopa börsid on täna tugevalt tõusnud ning tõuge võis maailma meediaväljaannete sõnul tulla teadetest, et Hiina kavatseb peatselt koroonapiiranguid lõdvendada. Hiina aktsiad hakkasid kerkima peale seda, kui sotsiaalmeedias hakkas levima kuuldus, et piir Hongkongiga võidakse avada 2023. aasta alguses.

Stoxx 600 aktsiaindeks on kerkinud 2,2%, Saksamaa DAX 2,8%, Prantsusmaa CAC40 3,1% ning OMX Nordic 40 1,5%.

Täna Eesti Pangas esinenud Christine Lagarde märkis, et rahapoliitika lõdvendamisega on maailma keskpankadel nüüdseks kogemus olemas, kuid rahapoliitika karmistamisel ollakse tundmatus vees ning tegutseda tuleb alandlikult. Ühtlasi vaadatakse Ühendkuningriigi suunas, mille keskpank bilansist varasid müüma hakkas. Samuti toonitas Lagarde eelarve distsipliini vajalikkust, ilma milleta vaataks investorid siia poole palju karmima pilguga. Loe pikemalt siit.

Kerkinud on ka USA peamised indeksid. Dow Jones ja S&P 500 ligi 1% ning Nasdaqi koondindeks 0,72%.

Täna USAs teatatud tööturunumbrid ületasid ökonomistide ootusi. Kui Wall Street Journali poolt küsitletud analüütikud ootasid 205 000 uue töökoha lisandumist, siis oktoobris lisandus hoopiski 261 000 uut töökohta. Föderaalreserv muretseb, et tugev tööturg kergitab ka inflatsiooni, seega on sellekuine raport pigem keskpanga tegevust karmistav.

Töötuse määr kerkis samal ajal 3,5% pealt 3,7% peale.

Elon Muski poolt värskelt omandatud Twitteris pole praegu kerged ajad. Ettevõte sulges täna ajutiselt oma kontorid pärast seda, kui teatas töötajatele, et neid teavitatakse hiljem e-posti teel sellest, kas nad koondatakse või saavad tööl edasi käia. Loe pikemalt siit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid