„Olen siiralt tänulik kõigile investoritele ning soovin eriti rõhutada Läti investorite aktiivset panust Eesti investorite kõrval. Alates ettevõtte aktsiate Nasdaq Tallinna First North turul kauplemisele võtmisest saab J. Molnerist ainus avalikult kaubeldav farmaatsiaettevõtte Baltimaades. Avaliku ettevõtte staatus annab ettevõtte aktsiale turuväärtuse ja läbipaistva mooduse meie meeskonna motiveerimiseks ja hoidmiseks,“ ütles J. Molner juhatuse liige Jason Grenfell-Gardner.

Avalikult pakuti kuni 123 152 aktsiat, kusjuures J. Molner jättis endale õiguse ülemärkimise korral suurendada pakutavate aktsiate arvu 20% võrra ehk kokku kuni 147 783 aktsiani. Pakkumise käigus märgiti 838 investori poolt, kellest ligi neljandik olid Läti investorid, kokku 86 001 aktsiat 698 328,12 euro eest ehk märgiti ligi 70% pakkumise baasmahust. Kõik investorid saavad märgitud aktsiad kätte.

„Arvestades käesolevat keerukat aega kapitaliturul, oleme pakkumise tulemusega rahul ning läheme edasi oma plaanide elluviimisega hoolimata sellest, et kaasata õnnestus umbes 70% plaanitavast ühest miljonist eurost. Kavatseme pakkumise tulu kasutada uue personali kaasamiseks ja Tallinnas Tehnopolis asuva ettevõtte labori võimekuse kasvatamiseks. Ettevõtte kasutab kaasatud tulu ka oma uute toodete turuletuleku kiirendamiseks hõlmates sealhulgas esimesi J. Molner bränditooteid 2023 aastal,“ kommenteeris Grenfell-Gardner.

J. Molner otsustas jaotada investoritele kõik 86 001 märgitud aktsiat. Pakkumisest saadavat netotulu summas ligi 608 328,12 eurot kasutab J. Molner oma meeskonna kasvatamiseks ja uute toodete turule toomiseks aga ka J. Molneri laborivõimekuse kasvatamiseks, ütles ettevõte.

Pakkumise arveldus on plaanitud toimuma 9. novembril 2022 või sellele lähedasel kuupäeval. J. Molner kõik aktsiad on plaanis võtta kauplemisele mitmepoolses kauplemissüsteemis First North, esimeseks kauplemispäevaks on 10. november 2022 või sellele lähedane kuupäev.

J. Molner keskendub geneerilistele eriravimitele ning ei tegele üldiselt tablettide ja kapslite arendusega. Arendustöö fookuses on dermatoloogias kasutatavad paiksed ravimid ning steriilsetest ravimivormidest haiglates kasutatavad viaalidesse ja ampullidesse pakendatud süstelahused. Ravimite tootmiseks kasutab J. Molner lepingulisi partnereid.

The J. Molner Company asutati 2020. aastal ning tegutseb Tallinnas asuvas kaasaegses laboratooriumis. J. Molner vastab täielikult kõigile regulatiivsetele nõuetele ning ettevõttel on Eesti Ravimiametilt tootmise tegevusluba nr 876.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid