Viimase seitsme päevaga on bitcoin langenud 17%, ethereum 27%, dogecoin 44% ning kogu krüptoturg on viimase 24 tunniga kaotanud üle 14% oma väärtusest.

Maailma suurima krüptoplatvormi Binance'i tegevjuht Changpeng Zhao jahmatas teisipäeval krüptomaailma teatega, et ettevõte tahab üle võtta maailma suuruselt teise krüptoplatvormi FTX.com. Viimast tabas likviidsuskriis peale seda, kui Zhao teatas 530 miljoni dollari ulatuses FTXi tokeni müümisest, vahendab Bloomberg.

Omandamiskavatsuse kiri tuli avalikuks peale seda kui Zhao ja Bankman-Friedi vaheline tüli avalikult välja lahvatas. Bloombergi sõnul õõnestas Zhao aktiivselt usaldust FTXi finantsseisu osas, mis tõi kaasa kasutajate väljarände ligi kolm aastat vanalt kauplemisplatvormilt.

„Alates krüptotööstusesse sisenemistest 2016. aastal on vähesed perioodid testinud turustruktuuri ja osalisi nagu viimased 24 tundi,“ ütles Bloombergile kürpto riskifondide juht Dan Liebau Modular Asset Managementist.

Kauplejate sõnul tekitab turumöllu Zhao Twitteri säuts, mille järgi on kahe osapoole vahel sõlmitud kavatsuste kiri on mittesiduv. Kuna FTX ning selle kaasasutaja Sam Bankman-Fried mängivad krüptoturul keskset rolli, kardetakse probleemide levimist laiemale krüptoturule.

„Kokkulepe on mittesiduv, mis tähendab, et edasised probleemid võivad veel tekkida, kui CZ/Binance otsustab tehingust taganeda,“ ütles CryptoCompare'i teadur David Moreno Darocas.

FTXi kauplemisplatvormi token FTT on viimase 24 tunni jooksul kukkunud üle 75% ning kaupleb CoinGecko andmetel 4,40 dollari juures.

Päev enne kokkuleppe saavutamist ütles Bankman-Fried Twitteris, et FTXi varad on „korras“.

Häiritud oli ka rakenduse Change töö

Kohalik krüptokauplemist pakkuv platvorm Change oli samuti eile õhtul tööst maas ning võimalik ei olnud sisse logida, ei saanud tehinguid teha ning kuvatud hinnad võisid erineda turu reaalsetest hindadest.

„Eile õhtul tööstuses toimunud sündmuste tõttu kogesime rakenduses märkimisväärset ja etteaimamatut koormust, mis ei puudutanud ainult meid. Niipea, kui see probleem ilmnes, asus meie tehniline meeskond selle lahendamiseks tööle,“ ütles Change'i tootejuht Gustav Liblik ettevõtte Telegrami grupis. „See tähendas siiski, et lühikest aega ei olnud rakendus mõnele kliendile kättesaadav.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid