Varusid hakatakse täiendama detsembris ja jaanuaris, enne järsku langust. Konsultatsioonifirma kohaselt on märtsis ootuste kohaselt varud rekordiliselt madalad. Viimati oli nii madal aastal 2011.

Alates veebruari alguses plaanib Euroopa Liit lõpetada mere kaudu kütuste tarbimise Venemaalt ning see võib kaasa tuua endaga liidu niigi piiratud kütusevarude vähenemise. Varud on oluline puhver selliste muudatuste vastu ja kui need hakkavad vähenema, võib turg olla veelgi ebastabiilsem olla.

Madalad kütusevarud on tinginud ka kõrgemad marginaalid õlitööstustele, survestades Euroopas tegutsevaid tööstusi rohkem kütuseid tootma. Konsultatsiooniettevõte ennustab, et Loode-Euroopa toornafta töötlemine kasvab 420 000 barrelit sel kuul, ulatudes 6,14 miljonini.

„Ootame, et suurem tootmismaht jätkub. Sellele aitavad kaasa kõrged kasumimarginaalid ning detsembri lõpuks on mahud kasvanud kolme miljoni barrelini,“ rääkis ettevõtte esindaja James Burleigh.

Hetkel on Venemaa aga ülekaalukalt Euroopa Liidu suurim diiselkütuste tarnija mere kaudu ning seetõttu võib arvata, et talve lõpuks vähenevad varud drastiliselt.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid