Suurima käibe tegid Startup Estonia andmetel selle aasta kolme kvartaliga Gamecan (950 tuhat eurot), Ready Player Me (910 tuhat eurot) ja Airobot (900 tuhat eurot).

Startup Estonia juhi Eve Peetersoni sõnul on ajad maailmas keerulised, kuid Pärnumaa iduettevõtted jätkavad jõudsat kasvu. „Eestil on väga tugev rahvusvaheline maine ning keerulistel aegadel töötab aastatega rajatud kindel vundament meie kasuks. Kindlasti on suur roll ka meie iduettevõtjate kogemustel, kes on juba korduvalt tõestanud investoritele, klientidele ja töötajatele, et nad oskavad keerulistel aegadel kiirelt kohaneda ning muutunud olud ja turuseis enda kasuks pöörata,“ sõnas Peeterson.

Pärnus ja Pärnumaal tegutsevates iduettevõtetes töötas kolmanda kvartali lõpu seisuga 58 inimest ehk 0,6% kõikidest iduettevõtete töötajatest. Eesti maksu- ja tolliameti andmetel tasusid kohalikud iduettevõtted 600 tuhat eurot tööjõumakse ehk kaks korda enam, kui mullu samal ajal. Möödunud aastal samal ajal maksid Pärnumaa iduettevõtted 300 tuhat eurot tööjõumakse.

Startup Estonia poolt hallatava andmebaasi andmetel tegutseb Eestis 1451 iduettevõtet, nendest viis ja enam aastat tegutsenud iduettevõtteid on Eestis 418 ehk 29% andmebaasis olevatest idufirmadest. Eesti idusektori kogukäive ületas selle aasta kolmanda kvartali lõpu seisuga 1,5 miljardi euro piiri, mis on 64% enam võrreldes mullu sama perioodiga, kui idusektori käive oli 927 miljonit eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid