Arco Vara arendatud äri- ja elamuhoone Madrid BLVD valmis 2010. aastal. Kahe maa-aluse ja 9 maa-pealse korrusega hoones asub parkimismaja, korterid, kaubanduskeskus ja kontorid. Kõik hoones asuvad korterid on müüdud, kuid Arco Vara tegeles siiani kaubandus- ja kontoripindade üüriga, mida oli kokku ligikaudu 7500 m².

Arco Vara juhi Miko Niinemäe sõnul ei sobi ärihoone omamine ja haldamine enam ettevõtte plaanidega. „Arco Vara järgmiste aastate strateegia näeb ette kvaliteetse elamukinnisvara arendamist. Kaubanduspindadega tegelemine vajab eraldi meeskonda ja vaid üht hoonet opereerides on üldkulu küllaltki suur,“ selgitas ta pressiteates. Kolmanda kvartali lõpu seisuga oli üürilepingutega koormatud 20 pinda 22-st. Kahe pinna näol oli tegemist kontoripindadega, mille vastu huvi on Sofia turul statistiliselt jahe.

Sofia kesklinnas asuva Madrid BLVD tehingu hind on eellepingu kohaselt 9,1 miljonit eurot ja lõplik müügidokument allkirjastatakse hiljemalt 6 kuu jooksul. Hoone ostjateks on kolm Bulgaaria ärikinnisvarasse investeerivat ettevõtet. „Müügihind kujunes ootustele vastavaks,“ sõnas Niinemäe. Arco Vara saab väikese osa müügisummast kätte eellepingu sõlmimise järel ja ülejäänu pärast müügi lõpuleviimist. Tehingust teenitud tulu kavatseb Arco Vara investeerida uutesse elamuehituseks sobivatesse kinnistutesse.

Miko Niinemäe sõnul on Bulgaaria ka edaspidi Eesti kõrval Arco Varale oluline turg. „Sarnaselt Eestile keskendume ka Bulgaarias edaspidi ainult kodude ehitamisele. Hiljuti sõlmisime peatöövõtu lepingu rahvusvaheliselt tuntud Austria ehitusfirma Strabag Bulgaaria haruettevõttega Botanica Lozeni eramajade rajooni esimese etapi väljaehitamiseks,“ rääkis Arco Vara juht.

Ärikinnisvara objektidega Arco Vara praeguse seisuga tegeleda ei plaani. „Kaugemas tulevikus ei saa seda välistada, kuid seda enne aastat 2026 plaanides ei ole,“ lisas Niinemäe.