Võistluse Slush 100 peaauhind on miljoni euro suurune investeering ettevõttesse viielt riskikapitaliettevõttelt. Slush palub nüüd nendel ettevõtetel oma investeering tagasi võtta, vahendab Yle Uutiset.

Pressiteates vabandatakse investeerimisotsuse eest ja märgitakse, et kandidaatide tegevust oleks pidanud täpsemini uurima.

„Uue informatsiooni valguses esitlusvõistluse Slush 100 võitja tegevuse ulatuse kohta Venemaal on Slush otsustanud nende võidu tagasi võtta. Slush on palunud osalevad fonde, mis annavad praegu omi hinnanguid, võtta oma investeering Immigrami tagasi. Slush vabandab selle möödavaatamise eest. Me oleksime pidanud kõigi osalenute tegevuse lähemalt läbi vaatama, enne kui lasime neil võistlusel osaleda,“ teatas Slush Twitteris.

Immigram aitab Suurbritanniasse pääseda üritavaid IT-töötajaid sisserändeprotsessi juures.

Pärast auhinna andmist Immigramile hakati kritiseerima selle seoseid Venemaaga. Ettevõtte asutajad on Venemaalt pärit Anastassia Miroljubova ja Mihhail Šaronov. Kriitikat on esile kutsunud eriti see, et Immigrami tööjõud koosneb ainult venelastest, kellest osa elab endiselt Venemaal. Pärast Venemaa kallaletungi Ukrainale on Immigrami Vene klientide arv tohutult kasvanud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid