Balti börsiindeksitest langes täna ainsana Tallinna börsiindeks, seda -0,28%. Riia kerkis 0,24% ning Vilnius 0,17%.

Tallinna börsil kujunes kauplemiskäibeks 1,49 miljonit eurot, millest suurema osa ehk 1,1 miljonit eurot andsid Enefit Greeni aktsiad. Aktsia hind lõpetas päeva aga samal tasemel kus reedel. Järgnesid LHV Groupi aktsiad 91 000 euroga ning Tallinna Kaubamaja aktsiad 41 000 euroga.

Langejaid oli Tallinna börsil 17, tõusjaid 9 ning 7 lõpetasid päeva reedesel sulgemistasemel.

Hepsor läheb Kanadasse

Kinnisvaraarendaja Hepsor teatas täna, et kavatseb laieneda Kanada kinnisvaraarendusturule. Seni on tegutsetud Eesti ja Läti turul. Ettevõtte esimese üheksa kuu eesmärgiks on kohaliku turu tundmaõppimine, partnerite võrgustiku ülesehitamine ja Hepsori jaoks sobilike turuniššide tuvastamine. Esimeste investeeringuteni ehk maa soetamiseni loodetakse jõuda 2024. aasta esimeses pooles. Loe pikemalt siit.

Uudis Hepsori aktsiaga suurt kauplemistuhinat ei tekitanud. Päevaseks kauplemiskäibeks kujunes 6472 eurot ning aktsia langes 1,16%. Alates aasta algusest on languseks pea 33%.

Siit ka päeva küsimus:

Kinnisvarafond Baltic Horizon Fund teatas täna, et kavandab jätkusuutlikkusega seotud võlakirjade programmi kogumahuga 50 miljonit, mille raames emiteeritaks ühes või mitmes seerias võlakirju järgmise 12 kuu jooksul. Võlakirjade pakkumine oleks suunatud institutsionaalsetele investoritele valitud Euroopa riikidest ning Eesti, Läti ja Leedu jaeinvestoritele. Võlakirjaprogrammi esimese seeria emissioon plaanitakse lõpule viia 2022. aasta lõpuks või 2023. aasta esimese kvartali jooksul.

Euroopa ja USA börsid liiguvad ebalevalt

Euroopa peamised börsid on täna liikunud ilma selge suunata. Kui Euroopa suuremaid ettevõtteid koondav Stoxx 600 indeks, Inglise FTSE 100 ning Skandinaavia aktsiaid koondav OMX Nordic 40 on napilt plusspoolel, siis Saksamaa DAX ja Prantsuse CAC 40 on kuni 0,2% langenud.

Ebalevalt alustasid kauplemist ka USA peamised aktsiaindeksid. Dow Jones on napilt plusspoolel, kuid S&P 500 on langenud -0,35% ning Nasdaqi koondindeks -0,45%. USA turge rõhub jätkuvalt sealse majanduse kehvad kasvuväljavaated ning Föderaalreservi jätkuv kindlus intresside tõstmisel.

Walt Disney aktsiad on kerkinud üle 8%, mille taga on varasema legendaarse juhi Bob Igeri uuesti juhipositsioonile toomine.

Apple on langenud -1%, Tesla -2%, kuid Microsoft on kerkinud 0,62% ning Amazon 0,79%.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid