„Eesti Gaas on külmadeks ilmadeks ja uue aasta tulekuks valmis ning kliendid võivad olla muretud. Suuremas pildis näitavad need Eesti Gaasi viis laeva sel aastal, et täispööre ida päritolu gaasilt lääne LNG-le on tehtud,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

„Tänaseks on kokkulepe ka järgmise gaasitarne osas jaanuariks Klaipeda kaudu sõlmitud. Nüüd järgmise sammuna tarnekindluse saavutamisel tahaks väga loota, et gaasi hinnakõver jääb vääramatult langema ning see aitab piirkonna tööstustel kosuda ja oma konkurentsivõimet tõsta,“ lausus Kaasik.

Käesoleva aasta eelnevad neli suurt Eesti Gaasi tarnet Klaipeda sadamasse toimusid mais, juunis ja oktoobris. Järgnevatel päevadel toimub LNG punkerdamine Independence ujuvterminali, edasi liigub gaas Leedu ja Läti torustike kaudu Eestisse. Malta lipu all sõitev, 2013. aastal valminud Arctic Aurora on 288 meetri pikkune ja 44 meetri laiune. Järgmist LNG tarnet Klaipeda sadama kaudu plaanib Eesti Gaas jaanuari kuus.

Eesti Gaas alustas Leedu Klaipeda LNG väiketerminali kasutamist juba 2017. aastal, 2019. aastal sõlmiti leping Klaipedos Naftaga, misjärel alustati Klaipeda Independence ujuvterminali kaudu LNG ostmist ja maagaasivõrku suunamist. Lisaks on ettevõte tarninud aastaid LNG-d veokitega laevade punkerdamiseks ja gaasivõrgu välistele tööstusklientidele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid