Kõik kolm finalisti esitavad oma viimase tutvustuse 8. detsembri õhtul ETV eetrisse jõudvas finaalsaates, kus selgub Ajujahi võitja.

Millega käesoleva aasta finalistid tegelevad?

Finaali pääsenud meeskond Steelmonitor koondab enda platvormile teraskonstruktsioone tootvate ettevõtete kasutamata jäänud terasprofiilide laoseisud. Sellega võimaldab ettevõte ka teistel huvilistel neid osta ja enda laoseisu hallata ja müüa.

Teine finalist Complok pakub innovaatilist ja lihtsat viisi, kuidas finantsasutused saavad viia läbi kohustuslikke rahapesu tõkestamise koolitusi. Iga koolituse edukalt läbinu saab blokiahela-tehnoloogial põhineva tunnistuse, mille toel saavad finantsasutused tõendada regulaatorile seadusega kooskõlas olemist.

Kolmandana finaali pääsenud ettevõte Crump toodab ökoloogilisest kanepist ja hernest tehtud graanuleid, mis muutuvad vee ja panniga kokkupuutel hakklihataoliseks supertoiduks, milles on kaks korda rohkem valku kui loomalihas. Ettevõtte eesmärk on muuta kiirtoit kättesaadavaks ja tervislikuks, turgutades samal ajal keskkonda, sidudes süsihappegaasi ning säästes puhast vett.

Startup Estonia juhi ja žürii liikme Eve Peetersoni sõnul on kõik finalistid silmapaistvad oma valdkonna probleemi lahendamisel. „Meil on seekord finaalis tööstusinnovatsioon Steelmonitori, toiduinnovatsioon Crumpi ja koolitusinnovatsioon Comploki näol. Need on kolm väga erinevat, kuid suure ambitsiooniga tiimi, kelle teenusel või tootel on juba kindel klientuur ning rahvusvahelise läbilöögi potentsiaal. Seega lõppmäng tuleb põnev ning soovitan kõigil superfinaali jälgida,“ ütles Peeterson.

Kui suur on tänavune rahaline auhinnafond?

Ajujahi auhinnafond on juubelihooajale kohaselt rekordiline - selle väärtus on enam kui 300 000 eurot! Konkursi peaauhind on 30 000 eurot, teine ja kolmas koht pälvivad vastavalt 15 000 ja 7500 eurot. Lisaks panevad Eesti Äriinglite Võrgustiku ingelinvestorid välja 150 000 euro suuruse investeeringu enda poolt valitud tiimile.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid