Osapooled lubavad üksteisega jagada kõiki mitte-konfidentsiaalseid uuringuid, mis on läbi viidud antud lepingu raames, kas üksi või koos partneritega. Pooled kavatsevad teha koostööd ja toetada üksteistväikese moodulreaktori kasutuselevõtul, koostöös nähakse potentsiaali kaugkütte ja tehnilise abistamise vallas.

Fermi Energia juhatuse esimees Kalev Kallemets kommenteeris: „Meie Eestis oleme kindlad, et Ukraina võidab Venemaa agressioonisõja oma rahva ja riigi vastu. Ei ole liiga vara alustada Ukraina ülesehitamist sellest jubedast sõjast lootuse ja parema tuleviku nimel. Euroopa Ülemkogu andis Ukrainale ELi kandidaatriigi staatuse. Seega peab Ukraina ELi kliimapoliitikaga vastavusse viimiseks kavandama oma elektritootmise dekarboniseerimist, mille hulka kuuluvad nüüd ka Lääne-Ukrainas paiknevad kolm kivisöeelektrijaama, mille terroristlik Venemaa on tiibrakettidega sihtmärgiks võtnud. Fermi Energia on ligi 4 aastat kestnud väikese moodulreaktori kasutuselevõtu arendamise käigus Eestis omandanud praktilise arusaama ELi energiapoliitikast, väikerektori kasutuselevõtu väljakutsetest, kasutuselevõtu programmist, ökonoomikast, riskidest, rahastamisest ja ressurssidest, et toetada Eco-Optimat väikereaktori kasutuselevõtus Lääne-Ukrainas. Me loodame lähiaastatel jõuda väikereaktori tehnoloogia otsuseni ning luua lähiaastatel ühiselt selles valdkonnas lisaväärtust.“

„Meie ettevõtte tegevjuhi Zinovii Kozytskyi ja meeskonna tänavused visiidid Tallinnasse on kinnitanud, et Fermi Energia ja Eesti on Eco-Optima ja Ukraina jaoks usaldusväärsed liitlased. Fermi Energia oskused ja teadmised aitavad meil kiirendada väikese moodulreaktori kasutuselevõtu kaalumist, et tagada Ukraina varustuskindlus ja energiasõltumatus kiiremini, kui arendada oskusi üksi. Tuumaenergia on juba Ukraina energiavarustuse nurgakivi ja Ukrainal on suur potentsiaal võtta kasutusele lääne VMR dekarboniseeritud, taskukohase hinnaga elektri ja kaugkütte tootmiseks paralleelselt taastuvenergiaga,“ ütles Eco-Optima arendusdirektor Taras Fedak.

Eco-Optima LLC on Ukraina eraettevõte, mis on välja töötanud ja omab üle 200MW taastuvenergia projekte ning arendab maagaasi kaevandamist Lääne-Ukrainas.
Fermi Energia AS on Eesti eraettevõte, mis arendab väikese moodulreaktori kasutuselevõttu Eestis.