AS Alexela juhatuse liikme ja elektromobiilsuse valdkonna juhi Alan Vahti sõnul on laadimisvõrgustiku laiendamine vajalik, et toetada keskkonnasõbraliku liiklemise kasvu. „Oleme sel aastal osalenud elektrilaadijatega erinevatel väliüritustel, kus on olnud võimalik teha proovisõite elektriautodega. Kui veel kolm aastat tagasi õnnestus korraldajal üritustele saada kokku ca 10 erinevat elektriautot, sest nii vähe neid Eestis müügil oligi, siis täna oleme olukorras, kus väliüritustel osalevate elektriauto mudelite arv on neli korda suurem. Kasvava nõudlusega peab ka laadimisvõrgustik metsiku kiirusega arenema ja mul on hea meel, et oleme saanud elektromobiilsuse jätkusuutlikkust oma panusega toetada,“ rääkis Vaht.

Ambitsiooniks on superlaadijad maanteedele

Alexela plaanib Eesti laadimistaristut täiustada maanteedel kuni 300-kilovatiste superlaadijate paigaldamisega. „Paigaldades elektriautode superlaadijad kohvik-poega teenindusjaamadesse toetame oma visiooni muuta oma tanklad paljuliigiliste transpordikütustega varustatud peatumiskohtadeks,“ rääkis Alan Vaht Alexela plaanidest elektriautode laadijate osas ja energiaettevõtte pikemast visioonist.

Elektriautosid laaditakse peamiselt kodus ja tööl

Rahvusvahelise Energiaagentuuri tänavuse raporti andmed näitavad, et ligikaudu 70% elektriautode laadimistest toimub kodus ja töökohas. „Päris paljud ettevõtted, sh spaad ja hotellid ning lisaks ka korteriühistud on laadimiskohtade loomiseks meie poole pöördunud. Lisaks uurivad ka eraisikud, milliseid laadijaid ja lahendusi meil pakkuda on. Selleks, et auto aku saaks aga täis laetud mugavalt 4-5 tunniga, tuleb nii koju kui ka töökohale paigaldada 11-22 kilovatise võimsusega laadija. Põhjus, miks ca 70% laadimistest leiab aset kodus ja töökohas on seotud asjaoluga, et autot ongi mõistlik laadida ajal, mil see nagunii parklas seisab,“ iseloomustab Vaht energiaagentuuri välja toodud trendi.

Vaht lisab, et Alexela loodavad lahendused võimaldavad kodus laadida ka tööandja elektriautot, mille korral esitatakse laadimise arve ettevõttele ning Alexela kompenseerib kodumajapidajale tema elektrikulud. Samuti on võimalik laadida isiklikku elektriautot tööl, kus laadimise eest esitatakse arve töötajale ning tööandjale kompenseeritakse elektrikulud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid