„Kokku on meie vagunipargis täna alles tuhatkond tsisternvagunit, mille rentimisega tegeleme vaid Balti riikides, Ukrainas ja Kasahstanis. Venemaal ükski meie tsisternvagun enam ei sõida,“ selgitas Skinest Raili omanikfirma Skinest Grupp juhatuse liige Sergei Jakovlev.

„See oli meie strateegiline otsus loobuda muutunud oludes ühest oma pikaajalisest tegevusturust Venemaast,“ ütles Sergei Jakovlev, kelle kinnitusel otsuseni jõudmisel mingit välist sanktsioonidest tulenevat survet ei olnud. „Tegime otsuse väljuda, kuna pidasime seda õigeks. Ei varem kehtinud ega ka praegused Euroopa Liidu sanktsioonid laiene vagunite, seal hulgas tsisternvagunite rentimisele,“ selgitas Jakovlev.

Holdingettevõte Skinest Rail tegeleb juba enam kui 30 aastat raudteeveeremi rentimise, tootmise ja remondiga, samuti raudtee-ehituse ja raudteesektorile varuosade tootmisega.

Skinest Grupi peakontor asub Tallinnas, kontsern annab tööd enam kui 1000 inimesele. Kontserni kuulub üle 60 ettevõtte, mis on tegevad 17 erinevas Euroopa ja Aasia riigis. Skinest Grupp on lisaks raudteesektorile aktiivselt tegev ka taastuvenergia ja kinnisvara valdkonnas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid