Harju KEK investeerib Keila Kogukonnakeskuse arendusprojekti 30 miljonit eurot, et sellest kujuneks linna uus maamärk ja värav. Keskus ehitatakse Paldiski maanteele, kunagise legendaarse Harju KEK-i peamaja asemele, tervisekeskuse ja Keila Kooli kõrvale. Vaid sajakonna meetri kaugusele Tallinna ringteest, mis ühendab Eesti põhimaanteed ning toob iga päev Keilasse ja Lääne-Harjumaale kokku kümned tuhanded inimesed.

Harju KEK-i tegevjuhi Janek Lehtmetsa sõnul on Keila Kogukonnakeskuse rajamise ootusest ja vajadusest räägitud juba aastaid, sest hubasest aedlinnast Keilast on saanud kogu Harjumaa lääneosa tõmbekeskus, mille elanikkond üha suureneb ja tööturg areneb.

Janek Lehtmets


„Keila ja kogu Lääne-Harjumaa vald on väga suure arenguperspektiiviga piirkond. Võib julgelt öelda, et suurima potentsiaaliga Eestis nii elanike kui ka ettevõtjate jaoks,“ sõnas Lehtmets. Tulevase keskuse vahetus läheduses, Keila Tööstuspargis töötab juba täna üle 2000 inimese, kõrvalolevas Eesti ühes suurimas koolis õpib üle 1600 lapse ja linna elanikuks on end registreerinud üle 10 000 inimese. Lisaks elab 15-minutilise autosõidu raadiuses üle 100 000 inimese. Harju KEK prognoosib, et uue keskuse mõjusfääris elab ja töötab Pärnu linna jagu elanikke – umbes 50 000 inimest.

Lehtmetsa sõnul tahavad nad rajatava keskusega tuua Keilasse uusi väärtusi ja elamusi, mis rikastavad kogukonda ning loovad uusi elustandardeid. Multifunktsionaalne keskus katab Keilas seni puuduvate teenuste ja meelelahutuse osa.

Keskus täidab puuduolevad lüngad

Ligi 13 000 ruutmeetrit ehk umbes kahe jalgpalliväljaku suurune hoone on planeeritud nii, et see ei oleks üks järjekordne tavaline kaubanduskeskus. Selle kontseptsiooni puhul on Harju KEK väga oluliselt toetunud 2019. aastal Keila linnavalitsuses tehtud küsitlusele, milles elanikud tõid ise välja, et linnas on puudu vaba aja veetmise võimalused siseruumides – spordiklubi, kino või muu meelelahutus.

KEILA Harju KEK


Valdavalt kahekordse keskuse suurimaks rentnikuks saab toidupood 2000 ruutmeetril. Teist samapalju ruumi on kokku planeeritud spordiklubile ja mängutubadega lastepargile. Lisaks tulevad sinna kahe saaliga kino, erinevad kohvikud ja söögikohad, osaliselt koos väliterrassidega. Samuti jagub seal ruumi erinevatele avalikele ja meditsiiniteenustele, lemmikloomadega seotud tegevuste ning huviringide jaoks. Rääkimata erinevatest rõiva-, jalanõude-, spordi-, tehnika- ja muude tarbekaupade kauplustest.

Keila Keskus

Keskuse kõrgem, kuuekordne osa on mõeldud majutus- ja büroopindade jaoks, et leevendada üht järjekordset kohaliku kogukonna ammust ootust. Keskuse ette on kavandatud väljak, kus saab korraldada erinevaid kogunemisi, turge, meelelahutusüritusi ja spordivõistlusi. Lisaks tuleb keskusele parkla rohkem kui 200 auto jaoks.

Lähinädalatel esitatakse linnavalitusele ehitusloa taotlus ning kevadel soovitakse töödega alustada. Keskuse avamine on kavandatud 2025. aasta algusesse.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid