Riigikogus kustusid selleks aastaks tuled olulisel hetkel. Kas aasta alguses haigestumine läheb kalliks maksma?
(62)
1. jaanuaril tekib kummaline olukord, kus seadus lubab haigushüvitist maksta alates neljandast päevast, aga valitsus andis sel neljapäeval lubaduse, et seda hakatakse maksma juba teisest päevast. Kuigi vajalik seadusemuudatus jäi tegemata, lubab terviseminister, et muudatus tehakse kiirkorras ära ja hakkab kehtima tagasiulatuvalt, kirjutab ERR.
Valitsus leppis neljapäeval põhimõtteliselt kokku, et haigushüvitise maksmist alates teisest päevast jätkatakse kuni 30. juunini. Selleks on vaja muuta seadust, aga tuled riigikogu hoones kustutati samal päeval ja Toompeale tulevad saadikud alles 9. jaanuaril.
Kuna riigikogu enne jõule seadust muuta ei jõua, siis hakkab esimesest jaanuarist taas kehtima kord, mille järgi esimesed kolm päeva haigushüvitist ei maksta.
„Hea uudis on see, et ei pea kiirustama haigestumisega, võib seda teha ka uuel aastal. Jätkub sama süsteem, mis täna, et alates teises päevast võtab tööandja haiguspäeva maksmise ja alates viiendast päevast ka haigekassa. See on soodsam nii töötajale kui ka tööandjale,“ ütles tervise- ja tööminister Peep Peterson.
Minister lubas, et senine süsteem jääb kehtima tagasiulatuvalt ja kinnitas, et riigikogus on kokkulepitud kohtumised ja koosolekud nii, et usutavasti 15. jaanuari paiku on seadusemuudatus vastu võetud. Päris probleemitu see lahendus siiski pole.
Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist.