„Arco Vara nõukogu on seadnud ettevõtte järgmise kolme aasta eesmärgiks bilansimahu kasvatamise 100 miljoni euroni ja aastatulu tõstmise üle 25 miljoni euro. Omakapitali tootlus seejuures võiks tõusta 20% juurde. Maakeeli tähendab see stabiilselt lähemalt 200 korteri kasumlikku müümist aastas. Selleks omakorda on vaja ehitada 200 korterit, projekteerida 200 korterit, detailplaneerida 200 korterit ja osta maad juurde vähemalt 200 korteri jagu aastas. Seda kõike samaaegselt, Eestis ja Bulgaarias. Selleks omakorda on vaja tööle panna võimekas meeskond ning hoida investorite usaldust,“ märkis Sild.

Ettevõte on Silla sõnul kasumlik, maksab dividende ja on hästi kapitaliseeritud. „Arco Vara hangib maa, planeerib, projekteerib ja ehitab ise,“ märkis Sild.

„Oleme investoritena valmis ettevõttesse raha juurde panema, kui see on vajalik. Koostöö pankadega on mõlemas Arco Vara riigis hea. Seetõttu on Miko Niinemäe lepingu pikendamine loogiline ja oluline element Arco Vara strateegia elluviimise,“ lisas Sild.

Miko-Ove Niinemäe volitusi uueks põhikirjajärgseks perioodiks kuni 10.04.2026.

Miko Niinemäe asus Arco Vara etteotsa 2020. aasta kevadel, olles noorim börsifirma juht Eestis. „Parasjagu algas esimene koroonaviiruse laine ja ajakirjanduse intervjuudes tuli mul kohe hakata vastama küsimustele, mis puudutasid COVID-i põhjustatud kriisidega toimetulekut,“ meenutas Niinemäe. „Nüüd, kaks aastat hiljem, on meil sõda ja järgmised kriisid. Nii et kindlasti pole olnud võimalik rahulikult kulgeda ning juhtimiskogemust olen saanud vähemalt kahe ametiaja eest. Edasi tuleb õpitu üha paremateks tulemusteks lihvida.“

Oma tegevusele tagasi vaadates ütles Niinemäe, et on kokkuvõttes rahul. „Oleme oma meeskonnaga toonud Arco Vara oluliselt suuremalt kinnisvaraturu pildile. Kui 2020. aasta alguses oli meil aktiivses arenduses ligikaudu 300 kodu, siis praeguseks oleme selle numbri suutnud kasvatada ligikaudu 800 ühikuni, kuid sellega eesmärgid ei päädi,“ rääkis Niinemäe. Arco Vara nõukogu eesmärke kommenteerides ütles Niinemäe, et ehkki 100 miljonit bilansimahtu ja 25 miljonit aastatulu kõlab tänases valguses kõrgelennulise plaanina, ei ole ilma suurte ambitsioonideta ka suuri tulemusi.

Lisaks tahab tegevjuht tegutseda selle nimel, et Arco Vara teisel turul - Bulgaarias - käiks järjepidev arendustegevus. „Novembris algas pealinna Sofia lähistele kerkiva Botanica Lozen eramurajooni esimese etapi ehitus. Oleme nii Eestis kui ka Bulgaarias seadnud fookuse terviklike elukeskkondade rajamisele ja kodude ehitamisele, kus sooviksime ka ise elada. Usun, et Botanica Lozen Residences eramud selle kriteeriumi tugevalt täidavad,“ selgitas Miko Niinemäe.

Uuel aastal liitub Arco Vara meeskonnaga Sander Sisask, kelle vastutusalasse jäävad peamiselt ettevõtte igapäevase töökorralduse juhtimine, turundus ning personaliküsimused. „See annab mulle kui tegevjuhile aega pühenduda sobivate kinnistuste soetamisele ja arendustegevusele. Arco Vara jätkab kasvu kursil ning seetõttu tegime otsuse juhtkonna laiendamiseks,“ kommenteeris Niinemäe.

Tallinna börsil on Arco Vara aktsia teinud läbi nii kõrge lennu kui arvestatava languse. Kui 2021. aasta jaanuaris maksid ettevõtte aktsiad 1,3 eurot, siis sama aasta novembriks kerkis hind 2,9 euroni. Tänaseks on aktsia langenud tipust ligi 39% ning maksab 1,78 eurot.