Poekett hakkab väljastama kõiki politsei- ja piirivalveameti poolt välja antavaid dokumente: passe, ID-kaarte, elamisloa kaarti, välismaalase passi, meremehe dokumente ja digitaalseid isikutunnistusi, rääkis ERRile PPA identiteedi ja staatuse büroo juht Marit Abram. Dokumentide väljastamist alustatakse 12. jaanuarist.

Tänavu augustis sõlmis PPA ettevõttega Hansab viieks aastaks lepingu isikut tõendavate dokumentide vahendatud väljastuse teenuse pakkumiseks. Hansab on omakorda sõlminud alltöövõtulepingu Selveri ketiga, mille kauplustes hakkab esmajärjekorras teenuse pakkumine toimuma.

„Meie eesmärk on pakkuda kliendile mugavat ja paindlikku teenust. Kuna kaubanduskeskused on avatud pikalt ja seda ka nädalavahetusel, on dokument võimalik ebamugavusteta kätte saada ka kõige kiirema elutempoga inimesel just talle sobival ajal ning kodu või töökoha lähedal,“ ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo teenuse omanik Marit Abram.

Alustatakse Tallinna ja Pärnuga

Abram lisas, et hanke käigus seadis PPA tulevasele partnerile kõrged nõuded nii füüsilise keskkonna kui andmeturbe osas, samuti on kõrged ootused kaupluste personali kompetentside ja taustakontrollide osas. „Vahendatud väljastuse teenus kaupluses peab olema võrdväärne või vähemalt ligilähedane PPA teenindustes pakutava teenusega.“

„Olla usaldusväärseks partneriks riigile ning politsei- ja piirivalveametile ja muuta dokumentide kättesaamine inimestele oluliselt mugavamaks, on suur vastutus. Loodetavasti avab teenuse aktiivne kasutamine ja edukas käivitamine teisigi uuenduslikke võimalusi, nii meile kui riigile, erinevate teenuste arendamiseks,“ sõnas AS Hansab kaardiüksuse juht Tex Vertmann.

Jaanuari keskpaigast on dokumente pilootprojektina võimalik kätte saada viiest Selverist (Järve, Mustakivi, Tondi, Pirita ja Pärnu Keskuse). Aprilliks lisanduvad jooksvalt veel ligi 50 täiendavat väljastuskohta – neist kuus Soomes. Teenus on kliendile tasuline, makstes 7,2 eurot dokumendi kohta täiskasvanule ja 4,32 eurot alla 15-aastasele lapsele, pensionärile ja puudega isikule. Tasumine toimub teenusepakkuja juures kohapeal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid