Viimase aasta jooksul kandideeriti MeetFranki kaudu pea 4000 erineva ettevõtte tööpakkumistele. Juba kolmandat aastat järjest avaldasid eestimaalased kõige enam soovi asuda tööle Bolti. Teisele kohale tõusis Veriff, kes oli eelmises edetabelis neljas. Esmakordselt tabelisse jõudnud Yolo Grupp tõusis kohe ka poodiumi kolmandale astmele.

Esikümnes olid veel esindatud Testlio, Boku Estonia, Katana, Kõu Mobility Group, Scoro, Weekdone ja OCCO.

2022. aasta populaarseimad tööandjad Eestis

 1. Bolt

 2. Veriff

 3. Yolo Group

 4. Testlio

 5. Boku Estonia

 6. Katana

 7. Kõu Mobility Group

 8. Scoro

 9. Weekdone

 10. OCCO

 11. Glia

 12. PARiM

 13. Rush Street Interactive

 14. Xolo

 15. Swedbank

 16. SEB

 17. Proekspert

 18. Postimees Grupp

 19. Skeleton Technologies

 20. NoCry

 21. Eurora

 22. Helmes

 23. Cloudmore

 24. ESTO

 25. Quanloop

2022. aasta jooksul kandideeriti MeetFranki kaudu kõige enam tarkvaraarenduse töökohtadele, järgnesid turundus, kasutajatugi, toote- ja projektijuhtimine ning müük. Möödunud aasta jooksul kasvasid kandideerimised kõige rohkem kasutajatoe, tarkvaraarenduse ja andmeteaduse tööpakkumistele ning tööotsijate huvi langes enim administratiivsete töökohtade vastu.

Kaugtöö aina menukam

Aastat iseloomustas ka kaugtöö ja ümberasumise populaarsuse kasvu jätkumine. Peaaegu iga neljas Eestist tehtud kandideerimine oli tööpakkumisele, mille puhul töötamise füüsiline asukoht asub väljaspool Eestit ehk töötaja on valmis asuma ümber sihtriiki või töötama kaugtöö formaadis.

MeetFranki kaasasutaja ja tegevjuht Kaarel Holm kommenteeris: „Alates MeetFranki loomisest on meie eesmärk olnud muuta tööturgu läbipaistvamaks ning seada esikohale tööotsijale parima kogemuse loomine. Usun, et need tulemused näitavad, millised ettevõtted on seda edukalt suutnud teha ja võita seeläbi tööturul inimeste usalduse. Olulise trendina on märgata, et tööandjad lähenevad aina enam ise parimatele kandidaatidele ja ei jää ootama kandideerimisi. Saame öelda, et hoolimata keerulisest olukorrast Eesti ja maailma majanduses on kõrgelt kvalifitseeritud töötajaid ikka puudu ning ettevõtted peavad töötajate nimel pingutama.“

Värbamisrakendus MeetFrank koostab populaarsete tööandjate edetabelit Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes kolmandat korda. Paremusjärjestus kujuneb tööotsijate tegeliku käitumise järgi ehk ettevõtted reastatakse ainult kandideerimiste arvu põhjal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid