BTC alustas kuud 16 423 euro juures ja puudutas madalaimat taset 15 362 eurot enne seda, kui sulgus kuu lõpus väiksema tõusuga 15 461 eurol. Globaalse krüptoturu tehingumahud kukkusid detsembris 46% võrreldes eelneva kuuga. Brottieri sõnul mängis siin kindlasti rolli nii pühadeperiood kui ka turgude üldine ettevaatlikkus. Viimati oli turuaktiivsus sama tasemel kaks aastat tagasi.

ETH-i puhul nähti sarnast liikumist. Ta alustas kuud 1244 euro juures, langedes 1121 euroni ja sulgus kuu lõpus 1095 peal. Positiivse noodina tõi Brottier välja, et 2022. aastal tehti ethereum'i ökosüsteemis üle kolme korra rohkem tehinguid kui eelneval aastal – see annab tema sõnul tunnistust tehnoloogia kasutuselevõtu kasvust ning peaks süstima turgudusse positiivsust.

BNB kuu oli muutlik, alustades 289 euro juures, langedes seejärel madalaima tasemeni 214 peale, kuid sulgus siis 230 euro peal. BNB Chain teavitas 22. detsembril, et BNB on unikaalsete aadresside (ehk „rahakottide“) arvuga ületanud esmakordselt ajaloos ethereum'i omi. BNB aadresse on praeguseks üle 230 miljoni, jäädes küll alla bitcoin'i võrgu aadresside arvule, mida on üle 1 miljardi.

Turud liiguvad aktsiatega samas rütmis

Vaadates tagasi eelnevale aastale, jäi talle enim silma, et krüptoturud on liikunud sarnaselt aktsiaturgudega ning keskpankade (eelkõige USA) baasintresside tõusud on sarnaselt traditsiooniliste finantsvaradega toonud kaasa müügilaineid ka krüptoturul. Alanud aasta toob kaasa potentsiaali muutusteks – esiteks on töös mitmed regulatsioonid nagu näiteks Euroopa Liidu MiCA (Market in Crypto Assets), mis tekitab järelevalve teenusepakkujatele ning muudab krüptosfääri turvalisemaks eelkõige tavakasutajatele (MiCA kohta saab lugeda lisa siit). Samuti peaks juba selle aasta teises pooles hakkama tugevalt tooni andma 2024. aasta mais ees ootav järjekordne bitcoin'i pooldumine, mis ajalooliselt on toonud kaasa suuri hinnatõuse.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid