„Näiteks Tallinna Kaubamaja puhaskasum langeb 2023. aastal hinnanguliselt seitsme miljoni euro võrra, 25 miljoni euroni,“ märkis Rodionov. Sarnaselt ei parane tema sõnul ka Baltic Horizoni oodatav puhaskasum, mis on umbes 8 miljonit eurot.

Kolmiköögist saavad Rodionovi sõnul vähemalt lühiajaliselt kõige rohkem kannatada kõrgete püsikuludega ja suurema finantsvõimendusega ettevõtted.

Tõusvad intressimäärad mõjutavad negatiivselt suure laenukoormusega Tallink Grupi kulumieelse ärikasumi (EBITDA) taastumist, mille tulemuseks on Rodionovi sõnul vaevu nähtav puhaskasum.

Hästi läheb tema sõnul aga pankadel ja energiafirmadel. „Seevastu ootame kõigilt meie kaetavatelt pankadelt 2023. aastal kõrgemat puhaskasumit, mida toetavad laenuportfellide kõrgemad intressimäärad. Lisaks eeldame, et elektrihinnad jäävad piisavalt kõrgele tasemele, mis võimaldab energiatootjatel Enefit Greenil ja Ignitis Grupil tagada tugev kapitali tootlus ka kiire laienemise ajal,“ märkis Rodionov.

Häid tulemusi võib oodata ka jaesektori teatud valdkondadest, näiteks Aprangalt ja Novaturaselt.

Lühiajalised trendid tulevad ja lähevad

„Kokkuvõttes soovime rõhutada, et lühiajalised trendid (inflatsioon, majanduslangus, energiahinnad, intressimäärad jne.) tulevad ja lähevad. Selle asemel eelistame keskenduda ettevõtete pikaajalistele konkurentsieelistele. Usume, et enamikul meie kaetavatest ettevõtetest on mingisugune tugev konkurentsieelis, mis aitab neil pikas perspektiivis häid tulemusi saavutada,“ märkis Rodionov.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid