Möödunud nädal oli toornafta hinnakõikumiste osas eelnevatest rahulikum. „Toornafta hind on viimasel nädalal liikunud vahemikus 78-82 USD/b, mis on võrreldes möödunud nädalatega oluliselt stabiilsem,“ ütles Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi.

Sassi tõi välja, et suurimaks hinda tõstvaks teguriks on hetkel Hiinas toimuv ning tugev optimism Hiina majanduse kiire taastumise osas peale rangete COVID-19 piirangute lõppu.

„Hiina keskpanga esindaja sõnul pöördub riigi majanduskasv tagasi oma „normaalsele rajale“, kuna riigi valitsus võimaldab rohkem finantsabi majapidamistele ja ettevõtetele taastumaks peale aastatepikkust Covid nullpoliitikat.“

Sassi sõnul võib mõningate analüütikute hinnangutel Aasia COVID-19 piirangute täieliku kaotamise korral nafta hind tõusta isegi 140 USD/b tasemele.

Lisaks sellele mõjutab jätkuvalt hinda ka teadmatus, milliseks kujuneb Euroopa diislikütuse turg peale Vene päritolu kütustele kehtestatud sanktsioonide jõustumist.

Teiselt poolt jällegi survestab ebakindlus Hiina COVID-piirangute mõju osas kütuse hinda. „Kuigi Hiina esindajad kinnitavad, et sealne majandus taastub kiiresti, püsib siiski ka teadmatus, milline saab olema tegelik olukord – kas peale Hiina uusaastat saavad alguse uued massilised haigestumised ning kuidas riik haiguspuhangutele reageerib,“ sõnas Sassi. Maailmaturu nafta hinda langetavad samal ajal ka maailmamajanduse jahtumine ja kartus majanduslanguse ees ning globaalsete naftavarude kasv.

Circle K mootorikütuste hinnastamisjuht rõhutas, et Circle K Eesti AS ostab kõik mootoribensiinid ja diislikütused otse Euroopa Liidus asuvatest rafineerimistehastest. Circle K Eesti AS ei osta, müü ega vahenda Venemaal ega Valgevenes toodetud mootoribensiine ega diislikütust.

Circle K Eesti AS kuulub Kanada päritolu rahvusvahelisesse jaemüügi kontserni Alimentation Couche-Tard Inc.