Jaanus Lauguse sõnul räägitakse praegu palju sellest, et tehinguid hinnastada või sõlmida on väga keeruline. „Inimeste elulised sündmused nagu abiellumine, sünd, surm ja laste kasvamine toimuvad olenemata kinnisvaraturu seisust ning nende vajaduste katmiseks tehakse tehinguid alati,“ rääkis Laugus.

„Praegu on põhiküsimus see, kes need tehingud ära teeb. Kõigis kinnisvaraturu faasides on tegelikult sama loogika – tehingu tegemiseks peab olema turust ees. Praegusel kergelt langeval turul peaks hinnastama natuke soodsamalt, mis annab eelise ja toob kohe huvilised,“ ütles Laugus.

„Praegu pole õige aeg minna kalastama – panna üles tegelikust väärtusest kallim kuulutus ja vaadata, mis saab. Sellega kaotab ajas ja tõenäoliselt, kui õigeaegselt müüdud ei saa, lõppkokkuvõttes ka hinnas. Pigem tuleks keskmisest pakkumishinnast natuke odavamalt peale hakata. Näiteks kui kõrvalkorter on müügis 100 000 euroga, siis alustada ise 95 000 või isegi 90 000-ga,“ lisas Laugus.

Uus Maa juhi sõnul pole ka kinnisvaraarendajad turu üldise trendiga kaasa tulnud, mistõttu uute korterite müük seisab. „Kui teise ringi korterite hinnad on 10–20% alla tulnud, siis uusarendusi pakutakse vana hinnasildiga. Kinnisvaraturu eri klassid on omavahel seotud ja tundub olevat turuloogika vastu, et üks grupp on teistest oluliselt erinev. Tehingute tegemiseks peaks ka siin mingi muutus toimuma,“ rääkis Laugus.

„Teine, aga loogilisem erand on praegu luksuskinnisvara, mille puhul kehtivad teised reeglid. Väga kalleid kodusid ostetakse emotsiooni pealt – mitte niivõrd hinnast lähtuvalt, vaid seda, mis on eriline ja meeldib. Seetõttu pole kallimas segmendis ka olulist võnget alla toimunud,“ lisas Laugus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid