Ettevõtte puhaskasum oli 2022. aasta neljandas kvartalis 2,36 miljonit eurot, mis on 0,85 miljonit vähem kui 2021. aasta samal perioodil. 2022. aasta koguvaates oli puhaskasum 8,41 miljonit eurot. Eelneval aastal oli sama näitaja 16,2 miljonit eurot.

Neljanda kvartali kasum jääb oluliselt alla LHV analüütikute ootusele, kes ootasid kasumiks 3,5-3,9 miljonit eurot. Tallinna Vesi teenis sellest 1,14-1,54 miljonit eurot vähem. Tallinna Vee käive jäi LHV analüütikute ootuse vahemikku.

Et Tallinna Vee sihiks on jaotada aktsionäridele dividende 50-80% ettevõtte aastakasumist, võib ka dividendi tabada märgatav langus. Mullu jaotati aktsionäridele 0,65 eurot aktsia kohta ehk kokku 13 miljonit eurot (~80% 2021. aasta puhaskasumist). Sama suur väljamaksemäär tähendaks tänavu 6,7 miljoni euro väljamaksmist, mis teeb ligi 0,34 eurot aktsia kohta.

Eilse sulgemishinna 13,28 euro pealt tähendaks 0,34 eurone dividend 2,56% dividenditootlust.

Neljandas kvartalis teenis Tallinna Vesi kokku 16,3 miljonit eurot müügitulu, mis on aastavõrdluses 7,3% kasv. „Neljanda kvartali müügitulu kasvas tänu veetarbimise suurenemisele pealinna majutus- ja vabaajaasutustes. Samuti mõjutas müügitulu suurenemist elektrihinna tõusust tingitud veehinna muutus alates 1. oktoobrist,“ sõnas Tallinna Vee tegevjuht Aleksandr Timofejev. Samas on ehitusteenuste müük aastaga vähenenud.

Ettevõtte neljanda kvartali brutokasum oli 4,52 miljon eurot, langedes aastaga 0,28 miljonit eurot. „Brutokasumi langus on seotud müüdud toodete ja teenuste kuludega, mis suurenesid eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 13,6% protsenti,“ selgitas Timofejev. Suurimat mõju avaldas elektri turuhinna tõus, mis suurenes eelmise aasta neljanda kvartaliga võrreldes 48,2 protsenti. Samuti mõjutas ettevõtte tulemusi kemikaalide hüppeline hinnatõus. 2022. aasta kogu brutokasum oli 16,9 miljonit eurot, olles aasta varasemast tulemusest 3,68 miljonit eurot väiksem.

Põhitegevuspiirkonna äriklientidele müüdud veeteenustest saadud tulu suurenes neljandas kvartalis 11,6 protsenti, jõudes 4,32 miljoni euroni.

Tallinna Vee eraklientidele müüdud teenustest saadud tulu tõusis neljandas kvartalis eelnenud aastaga võrreldes 20,1 protsenti ja oli kokku 6,1 miljonit eurot. Aasta kokkuvõttes kasvas kõige rohkem just veeteenuste müügitulu, 2021. aastaga võrreldes 8,5%.

AS Tallinna Vesi läheb järk-järgult üle kaugloetavatele veearvestitele, mis vabastab inimesed kohustusest saata iga kuu vee näite. Esimesed tuhat klienti said eelmise aasta lõpus endale juba uued nutiarvestid ning nende paigaldamine jätkub tänavu kõrgendatud tempos. „Nutiarvesti peamiseks eeliseks on andmete edastamise kiirus ja täpsus, aga ka turvalisus ja töökindlus. Lisaks tarbimisandmetele edastab nutiarvesti infot ka rikete ja veelekete kohta,“ selgitas Timofejev. AS Tallinna Vee kogu teeninduspiirkond on planeeritud kaugloetavate veearvestitega katta 2026. aastaks.

Ettevõte plaanib investeeringute finantseerimiseks kasutada täiendavat laenukapitali ja jätkata kehtestatud dividendipoliitikaga.

Tallinna Vee aktsia on alates aasta algusest kerkinud 5% ning maksab 13,28 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid