Omniva juhatuse esimehe Mart Mägi sõnul on Omnival üle Eesti toimiv posti kojukande võrgustik ja pikaaegne kogemus kojukande teenuse osutamisel.

„Posti kojukandes on oluline maht – mida rohkem on saadetisi, seda efektiivsemalt/optimaalsemalt saame teenust osutada. Meie postikullerid toimetavad juba praegu üle Eesti koju pakke, kirju, reklaami ja perioodikat, kuid suuremates linnades me seni varahommikust kannet ei pakkunud. Soovime laiendada oma teenuste pakkumist ja alustame selleks ettevalmistusi,“ ütles Mägi.

Omniva alustab varahommikuse kandeteenusega aprilli alguses eesmärgiga pakkuda aasta lõpuks teenust peamistes suuremates linnades.

Ettevalmistusperioodil planeeritakse linna eri piirkondade varahommikuste kanderingide korraldus ja kullerite liikumise teekonnad. Tiheasustusega linnades on väga oluline ka kanderingil paljude tänavate ja postiaadresside tundmine ja neis kiire orienteerumine ning postiautodega turvaline liiklemine.

Omnival on üle Eesti 31 jaotuskeskust, kus valmistatakse ette piirkonna posti kanderingid. Kokku töötab üle Eesti ligi 800 postikullerit, kes saadetisi kohale viivad.

Täna hommikul teatas Express Post, et sulgeb oma kojukande 2023. aasta jooksul ning koondab seetõttu 450 inimest. Ettevõtte juhataja Katri Laanela sõnul on selle peamine põhjus igal aastal süvenev kahjum, mis tuleneb peamiselt sisendhindade ja tegevuskulude jätkuvast kasvust, samas kui paberajakirjanduse mahud on kahanemas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid